Pes vidí černobíle a další mylné pravdy, kterým lidé ještě stále věří. Patříte mezi ně také?

Věříte v mylné pravdy? Možná si myslíte, že ne, ale my vám nyní dokážeme, že i vy patříte do této skupiny lidi. Pro nás lidi je obtížné přijmout nové informace, zvláště když zpochybňují předem pochopené představy o světě. Například, cukr způsobuje, že jsou děti hyperaktivní. Věda ale tvrdí něco jiného. Takových mýtů pro vás máme mnohem víc.

Velbloudi si ukládají vodu ve svých hrbech

Skoro pravda, akorát se nejedná o vodu, ale o tuk. Z nějakého důvodu mnoho lidí věří, že obsah velbloudích hrbů představuje pouze voda.

Blesk nezasáhne dvakrát na stejné místo

Ale ano, zasáhne! To je celá podstata blesku.

Psi vidí černobíle

Ne, psi vidí i barevně. Pouze vidí méně barev než lidé.

Praskání kloubů způsobuje artritidu

To je hodně zastaralý názor, který je navíc mýtus. Praskání kloubů sice není hezký zvyk a na zdraví rozhodně nepřidá, ale artritidu nezpůsobuje.

Lháři se vyhýbají očnímu kontaktu

To není pravda. Dokonce i průměrného lháře je celkem těžké odhalit, natož dobrého. Bez tréninku nepoznáte, když vám někdo lže, pokud ho velice dobře neznáte. Dokonce je dokázáno, že lháři se většinou natolik snaží přesvědčit ostatní o své lži, že se upřeně dívají druhému člověku do očí.

Krevní skupina určuje naši osobnost

Krevní skupina nemá na naši osobnost absolutně žádný vliv. Víra v toto tvrzení je stále velice rozšířená v Asii.

Mikrovlnka může způsobovat rakovinu

Pouze vysokofrekvenční UV záření, rentgenové a gama záření mají dostatek energie k uvolnění elektronů z molekul, které mohou způsobit rakovinné onemocnění. Proto raději věnujte pozornost slunci a ne mikrovlnné troubě.

Co říkáte na dnešní článek? Zdál se vám zajímavý? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: list25.com