Využití silikonových formiček jinak než na pečení. Mohou pomoci při loupání česneku i chránit před popálením

Silikonové formičky na pečení muffinů jsou skvělé především pro získání dokonale tvarovaných muffinů a cupcaků. Ovšem to nemusí být jediné jejich využití. Byla by škoda se o následující tipy s vámi nepodělit, protože věřte, že silikonové formy mají nespočet dalších účelů, které v domácnosti jistě rádi využijete.

Loupání česneku

Místo pořizování silikonových zkumavek na loupání česneku můžete použít silikonovou formičku. Umístěte stroužek česneku do středu formy a párkrát jí poválejte mezi dlaněmi. Poté odstraňte zbytky česnekové slupky.

Zmrazené bylinky a ovoce

Bylinky si můžete uchovat pomocí zmrazení. Nalijte do forem trochu oleje, vložte bylinky a uložte do mrazáku. Jakmile obsah zamrzne, vyjměte a vložte do mrazicího sáčku. Co se týká ovoce, použijte vodu místo oleje. Později si můžete vyrobit osvěžující smoothie.

Oddělení bílků od žloutků

Místo toho, abyste používali objemné misky, použijte silikonové kelímky na muffiny pro oddělení vaječných bílků od žloutků.

Velké kostky ledu

Malé kostky ledu mohou rychle roztát ve větším množství tekutin. Děláte-li tedy mísu punče na večírek, použijte k výrobě ledu silikonové formy. Déle vydrží.

Silikonová chňapka

Při uchopení rukojeti nebo pokličky od horkého hrnce se můžete snadno popálit. Přesto, že používáte kuchyňské chňapky, může se stát, že si nevšimnete propálených děr a spálíte se. Chraňte se před horkem pomocí silikonových formiček.

Používáte doma silikonové formy na muffiny i jinak než na pečení? Napište nám své tipy do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co