Pěstování mrkve v kartonech od vajec jsou hitem letošní sezóny. Rekordní úroda na sebe nenechá dlouho čekat

Léto, mimo jiné, znamená péči o zeleninu a ovoce, řezání květin, zušlechťování zahrady a radost z nových květů. Večer si sednout na lavičku se šálkem čaje a meditovat při pohledu na přírodu a svou dobře pěstovanou zahradu. Ovšem vždycky se najde maličkost, která nám naši radost kazí. Například špatně vyklíčená mrkve. Pokud však začnete sázet mrkev do papírových plat od vajec, už nic nenaruší vaši venkovskou idylku.

Půda může být stejná, ale výsledek jiný

Všimli jste si, že mrkev vašeho souseda je jasně oranžová a dosahuje ideálních rozměrů? Semena jsou stejná, půda a hnojivo také, jak je tedy možné, že vaše mrkev ne a ne klíčit? Rozdíl bude v sázení. Zkuste při sázení mrkve použít stará papírová plata od vajec.

Sázení mrkve do plata od vajec

Připravte si několik papírových plat od vajec, samozřejmě záleží na množství sázené mrkve, semínka mrkve v granulích a nůžky nebo nůž. Pomocí nůžek vytvořte menší otvory na dně papírových táců a naplňte buňky zeminou, lehce ji zhutněte rukama. Do každé jamky udělejte prstem malou prohlubeň. do každé díry vložte jeden granulát z mrkvových semínek. Semena zasypte zeminou a znovu ji trochu přitlačte. Plata vložte do země do malé prohlubně a srovnejte je se zemí. Pravidelně výsadbu zalévejte.

První výsledky

Očekávejte, že mrkev vyklíčí rychleji než obvykle, protože karton skvěle udržuje vlhkost semen. Navíc plevel nebude schopen prolomit tuto přirozenou bariéru. Zasazení mrkve do táců na vajíčka je skvělým řešením, jak podpořit a urychlit její klíčení. Tímto způsobem si můžete vypěstovat například i ředkvičky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gardeningetc.com