Dejte vrstvám prachu jednou provždy sbohem. Použijte aviváž a využijte její antistatické vlastnosti

Prach je bezpochyby problémem každé domácnosti. Sotva uklidíme, hned se objeví nová vrstva nečistot. Existuje nějaký skutečně osvědčení způsob, jak se ho zbavit? Pokud vás nebaví utírat prach hadříkem, jste na správné adrese.

Řešení pro alergiky

Známe způsob, jak snížit výskyt prachu. Ocení jej především ti, kteří pohled na prach ze zrakových či zdravotních důvodů nesnesou. Například alergici si mohou vydechnout. Od této chvíle se nebudou muset obtěžovat s nepříjemnými částečkami prachu.

Využijte antistatické vlastnosti aviváže

Tajnou přísadou je v tomto případě aviváž. Díky svým antistatickým vlastnostem je aviváž skvělým prostředkem pro odstranění prachu ze skleněných desek, obrazovek a dalších hladkých, lesklých povrchů.

Příprava prostředku proti prachu

Domácí výroba prostředku proti prachu je velice jednoduchá. Smíchejte aviváž s vodu v poměru 1 : 4, roztok nalijte do lahve s rozprašovačem a při úklidu používejte buď přímo na povrch, nebo nastříkejte na čistý hadřík. Otřete zaprášené plochy a na závěr přejeďte suchou utěrkou z mikrovlákna. Nejen, že prach zmizí, ale bude se i pomaleji usazovat v budoucnu.

Aviváž neutralizuje elektrický náboj

Díky tomuto domácímu roztoku se prach bude držet dál od vašeho nábytku. Díky antistatickým vlastnostem, které snižují nebo neutralizují elektrický náboj hromadící se na povrchu, budou vrstvy prachu minulostí. Díky této metodě nebudou police a další vybavení domácnosti náchylné k prachu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goodhousekeeping.com