Pět kilogramů nádorové tkáně bylo odstraněno z obličeje tříleté holčičky, jejíž rodiče a tým lidí se srdcem na pravém místě byli odhodláni dívce pomoci. Neuvěříte, jak vypadá dnes!

Tříletá Melyssa ze Sao Paula z Brazílie je šťastná holčička, jejíž život ale komplikuje od narození vážné zdravotní postižení. Naštěstí má rodiče, kteří se rozhodly udělat vše pro to, aby poskytly svému dítěti šanci na zdravý a normální život. S jejich pomocí a zásahem několika cizinců se srdcem na pravém místě se to konečně podařilo.

Nádor na Melyssině bradě se objevil záhy po jejím narození. I když se jednalo o benigní (nezhoubný) nádor, přesto vedl k několika zdravotním problémům, a to především z toho důvodu, že neustále rostl, až v jejích třech letech nemohla jíst ani  správně mluvit. Masivní výrůstek dorostl do takové velikosti, že začal ovlivňovat tok krve. V důsledku toho začala být Melyssa zesláblá, unavená a sotva měla sílu k pohybu nebo hraní si s mladším bratrem. Časem byl ovlivněn i její imunitní systém.

Melyssini rodiče Carol a Papa byli zoufalí. Zdálo se, že není nikdo, kdo by mohl jejich dceři pomoci. Dobrá zdravotní péče v Brazílii je velmi složitá, zpravidla se liší v závislosti na tom, v jaké části státu žijete a co si můžete dovolit. Státem řízené nemocnice jsou přeplněné a nemají dostatečný personál, což znamená, že domluvení schůzky s lékařem může být skutečně obtížné. Carol a Papa ale neměli čas jen tak čekat a sledovat, jak jejich dcerka trpí. Přepadával je pocit viny, že nemohou Melysse pomoci k lepšímu životu.

Rozhodli se proto vzít věci do vlastních rukou a do své situace zahrnuli internet. Pár sdílel příběh své dcery na sociálních sítích s cílem pokusit se zasáhnout srdce lidí a získat tak dostatek peněz na Melyssinu léčbu v USA. Jejich boj, odhodlání a vytrvalost se nakonec vyplatily. Jednoho dne obdrželi telefonát od brazilského lékaře Palmieriho, který narazil na jejich příběh.

Jejich příběh se ho velmi dotkl a on a jeho kolega doktor Ghali z Louisiany se specializují na operace obličeje a na pomoc dětem. Navíc nezisková zdravotnická organizace souhlasila s úhradou všech nákladů – cestovních i lékařských. Melyssini rodiče tomu všemu nemohly vůbec uvěřit. Když lékaři Melyssu poprvé vyšetřili, byli zděšeni, jak velký nádor je. Začal napadat její čelisti i zuby, stal se jakýmsi parazitem, pronikajícím do dívčina těla. Operace tak byla mnohem obtížnější, než se zprvu očekávalo, byla zde šance, že by mohla být neúspěšná.

Ale nakonec, po 8 dlouhých hodinách, byl zákrok dokončen a lékaři dokázali odstranit neuvěřitelných 5 kg nádorové tkáně. Když se Melyssa probudila, nemohla uvěřit svému obrazu v zrcadle. Byl to nejlepší den jejího života. Pár týdnů poté již mohla sama jíst. Přestože ji čeká ještě dlouhá cesta k plnému zotavení, její situace nikdy nebývala lepší než teď. V příštích 10 letech bude muset podstupovat pravidelné lékařské kontroly, aby se lékaři ujistili, že se nádor nevrací, což bude také stát spoustu peněz, ale neziskové organizace chtějí pokračovat v pomoci, dokud se Melyssa zcela neuzdraví.

Je úžasné, co vše se může stát, když se setká tým lidí se srdcem na pravém místě. Nezapomeňte sdílet tento jedinečný příběh plný dobra mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com