Úklid koupelny rychle, levně a především efektivně! Stačí si osvojit tuto jednoduchou metodu a špína je minulostí

Mytí koupelny není nikdy příjemná záležitost, bohužel se jí ale nevyhneme, pokud si přejeme žít v čistotě. Vana je jedním z míst, které jsou náročné na údržbu, protože se umí celkem rychle zašpinit a může obsahovat vápnité nánosy, jejichž odstranění nás stojí spoustu energie. Co je ještě horší, že se často obracíme na drahé čistící prostředky plné chemikálií, které nejsou pro naše zdraví nic dobrého. Všechny tyto starosti si ale můžete ušetřit s pomocí grapefruitu.

Možná jste už slyšeli, že různé citrusové plody mohou účinně a ekologicky nahradit různé čistící prostředky, ale to, co mnozí neví, je, že namísto šťávy je lepší použít celé ovoce jako houbu na mytí. A zatímco se zdá, že citrón a ocet jsou velmi doporučovanými přírodními čistícími prostředky, není nic nad vůni čerstvého grapefruitu.

Ingredience:

  • 1 grapefruit
  • ¼ hrnku hrubé soli

Zdroj: en.stories.newsner.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Postup:

  • Rozřízněte grapefruit na dvě poloviny a na obě části nasypte sůl.
  • Vypláchněte vanu a posypte zbytkem soli.
  • Nyní vezměte jednu polovinu grapefruitu a použijte ji jako houbu na mytí.

Jakmile skončíte, důkladně opláchněte špínu a skvrny budou minulostí. Sami uvidíte, jak rychlé budou účinky. Tento praktický trik můžete samozřejmě použít i na jiné části koupelny. Například takový vodní kámen na bateriích půjde dolů raz dva. Bonusem pro vás bude krásná a svěží vůně grapefruitu.

Už znáte tuto inteligentní a efektivní čistící metodu bez chemikálií? Nezapomeňte se o něj podělit se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com