Pět vážných zdravotních důvodů, kvůli kterým si už nevezmete telefon na záchod

Velké množství lidí po celém světě chodí vykonávat svou potřebu na záchod s chytrým telefonem. Ten způsobuje, že tam strávíte mnohem větší množství času, než byste tam strávili bez něj. Bohužel podle nedávného průzkumu může být podobná závislost na smartphonu škodlivá. A nejen, že může být zdraví škodlivý, ale také ovlivňuje naši mysl i to, jak efektivně dokážeme pracovat.

Zbytečné šíření bakterií

Nedávné studie ukazují, že telefony jsou špinavější než samotná záchodová mísa. Myslete na to, že se na telefonu usazují bakterie nejen z jiných místností, ale také z toalety. Na telefonech studentů středních škol byly detekovány dokonce bakterie E.coli, které jsou odpovědné za střevní problémy, jako je otrava jídlem, ale nejsou to jediné škodlivé bakterie, které můžete tímto způsobem získat.

Dysfunkce pánevního dna

Dlouhodobé sezení na toaletě může ženám způsobit poměrně velké svalové problémy. Střevo, močový měchýř a pochva mohou zeslábnout a posunout se, protože svaly pánevního dna již nejsou dostatečně silné, aby je podporovaly. Pokud jste zvyklí na záchodě dlouho sedět a naklánět se do mobilního telefonu, můžete se k těmto nepříjemnostem dostat.

Hemoroidy

Čas strávený na toaletě může způsobit také tvorbu hemoroidů, protože je vyvíjen tlak na naše orgány. S častějším používáním chytrých telefonů se zvýšil také počet případů hemoroidů. K ověření tohoto trendu je zapotřebí ještě udělat další výzkum. Již nyní je ovšem jasné, že se jedná o velký zlozvyk, který naše zdraví narušuje.

Zhoršená schopnost myslet

Je již dokázáno, že chytré telefony narušují naši schopnost koncentrace a myšlení a omezují naši schopnost soustředit se na problém, i když telefon zrovna nepoužíváme. Proto je pro naši mysl nezbytný čas bez telefonu. Investujte každý den alespoň nějaký čas tomu, co máte rádi. Ať už to bude procházka v přírodě, čtení knihy nebo běhání, hodně vám to pomůže.

Podpora závislosti

Chytré telefony zlepšují a zjednodušují naše životy jako nic jiného. To je bez pochyb. Zároveň si na nich ale můžete snadno vypěstovat závislost. Nejste-li schopní vydržet ani jediný den bez svého smartphonu, je to špatné znamení. Na internetu existují také dotazníky, které vám během pár minut řeknou, jestli je vše v pořádku, anebo byste měli navštívit adiktologa, který vám se závislostí pomůže.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medclique.org