Zmrzlina v létě je nutnost. Díky těmto tipům si ji můžete vychutnat bez výčitek

Nyní, když teploty rychle stoupají, je skvělé pochutnávat si na lahodné ledové zmrzlině, a to několikrát týdně. Chápeme, že parné dny si žádají osvěžení, ale ruku na srdce, zmrzlina není tou nejzdravější volbou. Tu a tam si ji ale dopřát můžete, jen se snažte si ve stánku vybrat zdravější alternativu. Dáme vám několik tipů.

Kornoutek nebo miska?

Než si vyberete příchuť, musíte si rozmyslet, zdali zmrzlinu chcete do kornoutku nebo misky. Kornoutek obsahuje v závislosti na hmotnosti 45 – 75 kalorií a miska samozřejmě nic, tu nejíme.

Zmrzlina ze sorbetu

Zeptejte se sami sebe, na jaký typ zmrzliny máte největší chuť. Toužíte po čerstvé ovocné příchuti ze sorbetu? Pak děláte správně. Kopeček zmrzliny ze sorbetu obsahuje 40 kalorií, je totiž založen na vodě. Jogurtová zmrzlina obsahuje 70 kalorií a klasická ze smetany až 100 kalorií, včetně spousty nasycených tuků a cukru.

Domácí zmrzlina

Samozřejmě nejlepší, co můžete udělat, je vyrobit si zmrzlinu doma. Víte, co do ní dáváte a můžete si zvolit různé varianty. Připravte si mražený jogurt nebo zmrzlinu z čerstvého ovoce. Můžete ji jíst bez pocitu viny a ještě ušetříte.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Margriet.nl