Pigmentový knír k ženám nepatří. Osvědčené metody, jak s ním bojovat

Pigmentový knír poznáte podle zabarvení nad horním rtem. Někteří lidé jsou na tento jev bohužel citlivější než ostatní a bojují se změnou pigmentu v této oblasti obličeje především v létě. Existují tři běžné příčiny vzniku pigmentového kníru – genetika, antikoncepční pilulky nebo hormonální nerovnováha. Důležité ale je, že i nad zdánlivě neřešitelným problémem můžete vyhrát.

Denní krém s vysokým SPF

K pigmentovému kníru obvykle dochází během prvních slunečních paprsků na začátku jara, proto je nezbytné přijmout preventivní opatření včas. Nejdůležitějším je řádná péče o pleť prostřednictvím denního krému s vysokým SPF, na který byste ale neměli zapomínat ani během chladných, zimních dnů. Pro dosažení optimálních výsledků opakujte aplikace krému po celý den.

Peeling

Aby byl pigment méně viditelný, je dobré pokožku pravidelně drhnout pomocí peelingu. Použijte kosmetické přípravky například s výtažky z lékořice, s niacinamidem a vitamínem C. Přispívají k zesvětlení pigmentu. Kromě toho mohou pomoci i vitamín A a kyselina glykolová.

Antikoncepční pilulky

Jak už byl řečeno, užívání antikoncepčních pilulek je možnou příčinou pigmentového kníru u žen. Je tedy možné jej redukovat přechodem na jinou antikoncepci. Domluvte se se svým gynekologem a prodiskutujte, jaké možnosti ochrany jsou pro vás nejvhodnější. Pilulky s nižším množstvím hormonů mohou přispět ke snížení nebo odstranění pigmentových skvrn.

Hydrochinonový krém

Další možností je hydrochinonový krém, který sjednocuje pokožku. Zajišťuje, že produkce melaninu a tyrosinu v kůži je potlačena a vaše pokožka bude vypadat hladší a jednotnější. Před použitím tohoto krému si pečlivě přečtěte příbalový leták. Je důležité jej používat dle instrukcí, protože v opačném případě může vaše pleť vyschnout a být podrážděná.

Obrázky: Freepik