Domácí procedury, jak se po náročném dni zbavit otoků a bolesti nohou

Kvůli únavě naše nohy zažívají problémy, jako jsou otoky a bolest. Zpravidla k těmto potížím dochází ke konci dne, kdy jsme celkově unavení z práce i domácnosti nebo po fyzické aktivitě. Nepohodlí v nohou může ovlivnit náš každodenní režim, proto je dobré sáhnout po účinných prostředcích, jak únavu dolních končetin vyřešit, včetně otoků a bolesti. Následující domácí recepty zlepšují krevní oběh, snižují bolest a přispívají k lepšímu pohybu.

Olejová masáž

Zahřejte olivový nebo esenciální olej a jemně vmasíruje do nohou. Nechte působit přes noc. Tento proces opakujte dvakrát týdně. Oleje budou stimulovat krevní oběh v dolních končetinách a poskytnou úlevu od bolesti.

Ledový obklad

Vložte kousky ledu do ručníků a přiložte na postiženou oblast. Pomocí obkladu můžete krouživými pohyby masírovat také svá chodidla.

Suché kartáčování

Suché kartáčování je skvělou volbou pro odstranění únavy nohou. Provádějte 10 – 15 minut po celé noze každý den.

Nohy nahoře

Zvedání nohou také snižuje únavu. Když si lehnete do postele, dejte si pod nohy polštář a odpočívejte. Popřípadě je můžete zvednout a opřít o stěnu. Zlepšíte si krevní oběh a odstraníte bolest.

Lázeň s kamennou solí a jedlou sodou

Napusťte lavor vlažnou vodou a přidejte 1 lžíci kamenné soli a 1 čajovou lžičku jedlé sody. Ponořte si nohy do roztoku a nechte je relaxovat alespoň 15 minut. Tím se zbavíte únavy nohou.

Obrázky: Freepik