Staré obaly od CD nevyhazujte. Vyrobit z nich lze originální fotorámeček nebo tužkovník

Používá ještě někdo k poslechu hudby cédéčka? V dnešní době si většina z nás hudbu pouští z různých portálů jako YouTube, Spotify nebo iTunes, přesto se v domácnostech najde celá řada nepoužívaných cédéček, jejichž obaly lze prakticky využít k výrobě fotorámečku nebo tužkovníku. Je to tak snadné, užitečné, navíc tyto výrobky dobře vypadají, takže staré obaly od CD určitě nevyhazujte, ale použijte pro výrobu. A jak na to? Inspirujte se!

Snadná výroba fotorámečku

Zajímavý fotorámeček vyrobíte velmi jednoduše. Pro výrobu budete potřebovat jen:

  • 4 obaly od CD
  • Lepidlo nebo tavnou pistoli s lepidlem
  • 4 fotografie požadovaného formátu.

Nejprve rozeberte kryty, abyste získali přední a zadní část zvlášť. Po celé délce bočních lišt naneste lepidlo a vytvořte nejprve z obalů tvar L, posléze přidejte třetí a čtvrtou část, aby vznikla kostka s otvorem uprostřed. Lepidlo nechte několik hodin zaschnout, aby se kostka nezbortila. Nakonec připevněte přední části a zasuňte fotografie. Velmi efektní je použít pod fotografie zajímavý podklad.

Kolem svícnu nebo vázy

Fotografie v tomto vyrobeném rámečku se budou dobře vyjímat s umístěním svícnu nebo vázy doprostřed. Výhodou je možnost snadné obměny fotek, ale lze takto nechat své drahé polovičce i zamilovaný vzkaz, který potěší u ranního šálku kávy. Obdobným způsobem lze vytvořit také tužkovník.

Přidáním dna vznikne praktický tužkovník

Na výrobu tužkovníku je potřeba navíc oproti fotorámečku:

  • Desku z kartonu, dřeva nebo jiného pevného materiálu
  • Balicí papír se zajímavým dekorem
  • Řezačku nebo nůžky.

Vyrobte kostku podle návodu u fotorámečku. Pro tužkovník je nutné doplnit dno, které si vyrobíte z kartonu, dřeva nebo plastové podložky o rozměrech 15,5 a 15,5 cm. Destičku nalepte na dno kostky pomocí tavné pistole na spodní hrany kostky, pořádně přitlačte a nechte lepidlo zatuhnout. U tužkovníku můžete použít namísto fotografií zajímavý balicí papír, v tom případě vystřihněte 4 čtverce o rozměrech 12 x 12 cm a vložte do jednotlivých obalů. Nyní stačí naplnit tužkovník psacími a kreslícími potřebami. 

Obrázky: Freepik