Pitný režim – proč je mnohem důležitější čas, kdy během dne pijeme, než množství vody, které konzumujeme

Špatné zdraví a bolesti hlavy většinou vysvětlujeme únavou nebo problémy v práci a uchylujeme se ke konzumaci léků, přitom je řešení naprosto banální – dostatek vody! Každý druhý člověk vypije jen třetinu denní normy, což narušuje chemické procesy v těle. Sami si položte dvě jednoduché otázky „jak často trpíte bolestmi hlavy a únavou“ a „kolik vody denně vypijete“. Pokud je bolest obvyklým stavem, kterým trpíte už ráno, je načase popřemýšlet.

Voda je nejužitečnějším produktem naší planety a pro zdraví celého těla je naprosto nezbytná. Čím více během dne pijete, tím zdravější budete. Odborníci však hodlají s tímto názorem argumentovat, protože množství vypité vody se liší v závislosti na stravě, místě bydliště a druhu aktivit. Ovšem pokud se budete držet v současné době populární normy 1,5 – 2 litrů vody denně a budete ji pít ve správný čas, dosáhnete maximálních výsledků.

V jaký čas je důležité pít?

  • 8:00 – dvě sklenice teplé vody s citrónem nalačno jsou nejlepším začátkem dne, dostatečně hydratují organismus, probudí tělo a připraví ho na snídani, kterou byste si měli dát půl hodiny poté
  • 11:00 – sklenice vody pokojové teploty sníží chuť k jídlu a během oběda tak sníte poloviční porci než obvykle, takže navíc i zhubnete
  • 13:00 – sklenice teplé vody půl hodiny před obědem a během oběda vám pomůže zlepšit trávení
  • 16:00 – půl litru vody při pokojové teplotě vyplní čas mezi obědem a večeří
  • 20:00 – vypijte sklenici teplé vody s kusem citrónu či medem

Takový pitný režim nejen zajistí zdraví těla, ale také vám pomůže zbavit se nadváhy. Pijte vodu podle harmonogramu, zhubněte a získejte zdraví a sílu.

Zdroj: sovkusom.ru