Strašák jménem infarkt – seznamte se s příznaky blížícího se srdečního záchvatu včas

Infarkt se mezi stresem doma a v práci, špatným jídlem, sedavým životním stylem a srdečními chorobami stává čím dál tím častější příčinou úmrtí. Samozřejmě, že přechod ke zdravému životnímu stylu, které zahrnuje lepší stravu a dostatek pohybu, je nejlepší prevencí před vznikem srdečního infarktu, ale přesto je také důležité znát první příznaky toho, že se srdeční záchvat vůbec blíží.

Dušnost

Dušnost se může týkat asi miliónu různých věcí, ale vždy by měla být zkontrolována lékařem. Jedná se o jedno ze znamení hrozícího srdečního infarktu, jelikož vaše plíce neposílají do těla dostatek kyslíku, což může být důsledkem, že srdce nebude pumpovat krev tak, jak by mělo.

Únava

S nedostatkem kyslíku v krvi se tepny zužují a srdce musí pracovat mnohem silněji. V důsledku toho máte pocit, že hladina vaší energie klesá.

Dezorientace a závrať

Špatná cirkulace krve způsobuje její omezené množství, jenž by mělo cestovat směrem do mozku, což samo o sobě je životu nebezpečné. Takový stav se pak projevuje závratěmi a studeným potem. Rozhodně to neignorujte!

Žádná bolest, ale tlak na hrudi

Jakýkoliv nepříjemný pocit na hrudi, ať už nepodstatný nebo významný, je další známkou příchodu srdečního infarktu.

Pokud vy nebo někdo z vašich blízkých prožívá tyto příznaky, neváhejte ihned kontaktovat lékaře. Nezapomeňte také tento článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: higherperspectives.com