Planeta vašeho znamení zvěrokruhu má značný vliv na charakter a chování. Která vládne vám?

Své znamení zvěrokruhu zná každý z nás. Někteří věří, že díky tomu mají předurčené své charakteristické vlastnosti a možná dokonce i svůj osud. Jiní na to vůbec nevěří. Nezáleží na tom, do jaké skupiny se řadíte. Nikdo nemůže popřít, že na něj charakteristika jeho znamení alespoň trochu nesedí. A to samé lze jistě říct také o vlivu planet, které jsou typické pro určitá znamení.

Beran

Pro Berany je vládnoucí planetou Mars. Její energie je především o vášni, konfliktech, konkurenci a nebezpečí. Díky tomu jsou ovšem jedinci narození v tomto znamení v životě velmi ambiciózní a konkurenceschopní. Všechno vnímají jako výzvu a dobrodružství, mají spoustu energie a chtějí být ve všem první a nejlepší. Mars je naplňuje obrovskou vášní. To znamená, že je nikdo nemůže ignorovat. Pokud se o to pokusí, jde o velkou chybu. Vyžadují totiž pozornost a uznání od okolí.

Štír

Štír má rovnou dvě vládnoucí planety. Jedná se o Mars, který jim dává velké charisma a ambice. Druhou planetou je Pluto, které se projevuje v oblasti sexuality, proměn, počátcích a koncích života. Díky tomu tyto jedince přirozeně přitahuje tajemný, okultní a duchovní život. Mají mnoho vrstev, úrovní, hloubky a tajemství. Jejich psychika je složitý labyrint. Výsledkem je, že se jedná o velmi složité a zároveň moudré osoby, se kterými to není vždy jednoduché, ale pro okolí jsou velmi zajímavé.

Býk

Oběma těmto znamením vládne sesterská planeta Země a Venuše. Venuše hodně ovlivňuje peníze, kreativitu, umění, potěšení, romantiku a lásku. Není se jistě čemu divit, protože Venuše je považovaná za velmi ženskou planetu (muži jsou z Marsu, ženy z Venuše). Zároveň ale také podporuje touhu po luxusu a nádherném bydlení, intenzivních vztazích a esteticky příjemném prostředí. Ani jedno ze znamení nesnese nepořádek nebo ošklivé prostředí.

Váhy

Venuše oběma znamením pomáhá, aby měli štěstí v lásce. Velmi zřídka jim v životě chybí přátelé a obdivovatelé, protože je jednoduše přitahuje jejich charisma a laskavost. Venuše vás také udržuje na správné cestě v otázce peněz a financí. Jistě si uvědomujete, že máte rádi dobrý život a určitý standard. Stejně tak ale víte, že na tento druh života potřebujete peníze, takže jste opatrní a hlídáte si každý halíř. Jistě se nebojíte utrácet za bydlení, ale velmi dobře znáte svůj rozpočet.

Blíženci s Pannou

Blíženec a Panna si na první pohled nejsou příliš podobní, ale i přesto sdílejí jednu vládnoucí planetu, kterou je Merkur. Výsledkem je, že mají oba sklon k cestování a poznávání okolí i světa, ale stejnou lásku chovají i k drbům a novinkám. Umí výmluvně mluvit a krásně psát. Sdílejí ovšem nervozitu, která jim dává roztomilou zranitelnost, která se v každém z nich projevuje velmi jedinečným způsobem. Oba rádi mluví o všem, co je zajímá a v co věří. Mají vždy dobré přátele i partnery, protože se neradi nudí a nechtějí uvíznout v rutině.

Rak

Rakům vládne samotný Měsíc, který má silný vliv na roční období, přirozené cykly i emoce. Stejně jako je proměnlivý měsíc, stejně proměnliví a náladoví mohou být i Raci. Jsou velmi intuitivní, dobře rozumí lidské slabosti a tomu, co se opravdu děje hluboko pod povrchem. Neexistuje žádné tajemství nebo lež, kterou by neodhalili, i když pravděpodobně neví, jak to dělají. Jde o dar přímo od Měsíce, který musí využít podle vlastního uvážení.

Lev

Lvům vládne Slunce, a proto se vyhřívají v jeho teple a světle. Z tohoto důvodu se také cítí přirozeně v centru pozornosti. Slunce je obdarovalo věčným teplem, energií a přirozenou touhou vést a být v čele jakékoli situace, skupiny nebo prostředí, ve kterém se nacházejí. Nejde o nic arogantního nebo vynuceného. Jednoduše jsou přirozenými vůdci, pro které je těžké poslouchat rozkazy někoho jiného. Velmi dobře vědí, jak motivovat, přemlouvat a odměňovat. Jejich vesmírným osudem je vést ostatní.

Střelec

Střelci jsou nejšťastnější ze všech hvězdných znamení, protože jim vládne Jupiter, který ovlivňuje hojnost, popularitu a štěstí všem, na které se vztahuje. Jupiter jim dává obrovské množství štěstí a chrání je před poškozením nebo katastrofou bez ohledu na to, co se děje. Jde o přitažlivé, charismatické jedince, kteří přitahují pozitivní lidi, dobré příležitosti a štěstí. Užijte si tento neuvěřitelný planetární vliv a dělejte riskantní kroky, protože máte ideální možnost uspět.

Ryby

Ryby mají dvě vládnoucí planety, které jsou velmi odlišné. První je Jupiter a druhá Neptun. Jupiter přináší štěstí a popularitu. Neptun je mystická a magická planeta, díky které vás přitahuje, a vynikáte ve všem, co vyžaduje intuici a instinkt. Ryby jsou proto trochu tajemné a užívají si svět duchovna.

Kozoroh

Nad Kozorohem bdí Saturn, který vám dává odvahu čelit pravdě a řešit realitu. Představuje překážky, omezení, disciplínu, odpovědnost, povinnost a autentičnost.

Vodnář

Vodnářům vládne Uran a jeho vliv se týká narušení, nekonvenčních a neočekávaných inovací a pokroku. Někdo by mohl říct, že jsou trochu výstřední, ale to je právě kouzlo Uranu. Vodnáři jsou hrdě nezávislí, velmi asertivní, vždy hledící dopředu. Často stojí sami proti zbytku světa a učí lidi kolem sebe něčemu novému a náročnému. Jejich inovační schopnosti jim umožňují vidět řešení globálních problémů, které ostatní nevidí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Metro.co.uk