Zbavte se hemoroidů přírodní cestou bez sebemenších bolestí. Pomohou konkrétní bylinky a ovoce

Hemoroidy jsou velkým problémem. Čelí jim zejména lidé ve středním věku. Projevují se oteklými žílami na výstupu z tlustého střeva nebo konečníku a mohou být velmi bolestivé i nebezpečné.

Proč se vyskytují a jaké jsou příznaky

Vyskytují se zejména u lidí, kteří vedou sedavý život a nestravují se zdravě. Především jim chybí zelenina a ovoce, a tedy i dostatečný příjem vlákniny. Mohou jimi trpět také lidé, kteří mají často zácpu nebo těhotné ženy. Hemoroidy mohou mít různou velikost a projevovat se různými způsoby, ale obvykle svědí, pálí, krvácí a jednoduše komplikují život.

Přírodní léčba

Pokud máte podezření na hemoroidy, je vždy nutné navštívit svého lékaře. Jen ten může provést odbornou diagnostiku a určit, zda se skutečně jedná o hemoroidy, nebo může jít o jiný problém. Následně doporučí vhodnou léčbu, kterou ale lze doplnit různými přírodními prostředky.

Listy břečťanu, jarní cibulka, heřmánek

Skvěle se osvědčují například listy břečťanu, jarní cibulka nebo heřmánek. Těmito bylinkami lze léčit obě formy hemoroidů. Jak na to? Základem je připravit si nálev z těchto bylinek. Následně do tohoto roztoku namočte tamponek a přiložte jej na anální oblast. Nálev lze také využít pro oplachování postižené oblasti po použití toalety.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je jednou z nejoblíbenějších ingrediencí při přírodní léčbě hemoroidů. Stačí namočit bavlněný hadřík do roztoku a přiložit jej na podrážděnou oblast. Tento postup opakujte, dokud zánět nezmizí.

Kokosový olej

Naneste trochu kokosového oleje přímo na vaše hemoroidy, opláchněte jej a po pár hodinách nebo po použití toalety opakujte znovu. Hemoroidy by měly zmizet za pár dní.

Švestka je nejúčinnější při léčbě i prevenci

Existuje přírodní produkt, který může zmírnit příznaky nebo úplně vyléčit hemoroidy. Jedná se o švestku. Obsahuje také velmi málo kalorií (asi 40 kalorií na 100 gramů ovoce) a obsahuje mnoho užitečných látek, například beta-karoten, vlákninu, různé oleje, vitamíny skupiny B, vitamíny E, K, železo, draslík, vápník, hořčík. Pokud budete konzumovat švestky pravidelně, máte velkou šanci, že se vám hemoroidy obloukem vyhnou. Švestky totiž podporují zdravé trávení, obsahují hodně přírodní vlákniny a usnadňují také vyprazdňování. Zkuste tento postup a uvidíte, jak skvěle funguje.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com