Podle lékařů měl nulovou šanci na přežití. Příběh malého bojovníka vás přiměje věřit na zázraky

Je to teprve miminko, ale již nyní je držitelem Guinnessova světového rekordu jako „nejdříve narozené dítě na světě“. Tento malý chlapec se vzepřel všem očekáváním a oslavil své první narozeniny. Lékaři mu přitom dávali 0 % šanci na přežití. Podívejme se na příběh tohoto malého hrdiny, který vám vžene slzy do očí.

Nejmenší bojovník na světě

Richard Scott William Hutchinson se narodil velmi předčasně po mnoha komplikacích v těhotenství své matky. Narodil se o celých 131 dnů dříve, než se očekávalo. Navíc při porodu vážil pouze 450 gramů. Ve skutečnosti byl tak malý, že se vešel do dlaně jeho milujících rodičů. Podle CNN lékaři připravovali rodiče malého chlapce na nejhorší, protože neměl žádnou šanci na přežití, ale on se vzepřel všem šancím i očekáváním a nyní s rodinou slaví své první narozeniny.

Jak uvedl ošetřující lékař: „Když jeho rodiče dostali radu, co mohou očekávat od tak brzy narozeného dítěte, dostali od neonatologického týmu 0 procentní šanci na přežití.“ V prosinci 2020, poté, co zůstal v nemocnici déle než šest měsíců, se malému Richardovi podařilo jít konečně domů. „Nemohl jsem uvěřit, že to byl ten samý chlapec, který byl kdysi tak nemocný, že jsme se obávali, že nepřežije.“. Nikdo v nemocnici nemohl uvěřit, jaký pokrok malý chlapec udělal a jak dobrému zdraví se těší.

Stal se obrovský zázrak

Stejný malý chlapec, který se po narození vešel do dospělé dlaně a měl kůži tak průhlednou, že jste mohli vidět každou jeho žílu a orgán, je stále naživu a těší se z každého nového dne. Nejen jeho rodiče, ale také lékař byli nadšení a velmi pyšní, že se chlapec dožil prvních narozenin, nádherně roste a je tak zdravý, jak je to jen možné. Na tomto příkladu je vidět, že zázraky se dějí a lékařské umění se posunulo tak daleko, že dokáže zachránit i takto malé miminko s nevyvinutými orgány.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Today.com