Plynatost: Společensky nepřijatelná, ale pro naše zdraví velice prospěšná z celé řady důvodů

Můžeme se shodnout, že hlasité vylučování plynu na veřejnosti není společensky přijatelné. Bylo by to hrubé, trapné a nemístné, ale nezapomínejme, že se jedná o zcela přirozenou tělesnou funkci, která je nezbytná z řady zdravotních důvodů. Prdění je součástí trávení, zejména když střeva potřebují rozložit potraviny a odstranit některé vedlejší produkty. Tady je několik zdravotních výhod, které nám prdění nabízí.

Brání vzniku rakoviny

Lidé se zažívacími potížemi by měli vědět, že zadržování tělesných reakcí může být nebezpečné a vést k výskytu rakoviny. 

Pomáhá při plynatosti

Nadýmání je velice nepříjemný stav, který většinou nastává po konzumaci velké porce jídla. Zadržování plynů může vést ke zhoršení nadýmání.

Zápach je ve skutečnosti zdravý

Když prdíme, uvolňujeme malé množství látky zvané sirovodík, který může být prevencí budoucích nemocí. Dle studií může tato látka také zabránit poškození buněk, srdečnímu infarktu nebo cévní mozkové příhodě.

Pomůže nám správně vyvážit stravu

Plynatost poukazuje na potraviny, které jsme snědli nebo na potraviny, které náš žaludek potřebuje. Jezte přiměřenou porci jídla a vyváženou stravu.

Předvídá některé zdravotní problémy

Plynatost může mít i některé nezdravé vlastnosti, které mohou znamenat problémy. Mezi takové vlastnosti patří extrémní zápach, bolest při plynatosti a zvyšující se frekvence prdění. Pokud máte tyto příznaky, můžete trpět nesnášenlivostí  některých potravin nebo rakovinou tlustého střeva. 

Poskytuje okamžitou úlevu

Nadýmání a bolesti žaludku mohou být okamžitě vyřešeny pouhým uvolněním plynu. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Jak se k plynatosti stavíte vy? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: naturalhealingmagazine.com