Po jaké době bychom měli povlečení a lůžkoviny? Budete překvapeni, co vše se v ní může uhnízdit

Ložní prádlo je ideálním prostředím pro hromadění a reprodukci bakterií. Během noci člověk vyprodukuje asi 98 litrů potu za rok a většina se vstřebá do povlečení. Pot není pouze voda, obsahuje spoustu soli, minerálů a překvapivě i bílkovin a když k tomu připočítáte kožní buňky, vlasy a kožní maz, vyjdou vám ideální podmínky pro život bakterií a plísní, do kterých každou noc uleháme.

Jak často bychom měli převlékat postel

Díky studii bylo možné stanovit období, po které se počet bakterií, plísní a roztočů začíná zvyšovat. Jednalo se přesně o týden! Pokud byste měli možnost vidět, co se po týdnu děje ve vaší posteli, stěží byste si tam chtěli opět lehnout. Pravidelně každý týden byste měli měnit ložní prádlo a každé dva roky vyměnit celý polštář.

Samozřejmě je také třeba myslet na to, co nám bylo vštěpováno už v dětství, a sice nejíst v posteli, před spaním se vysprchujte a noste do postele pyžamo.

Jak často převlékáte postel vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun