Žena začala rodit 12 týdnů před termínem. Přesto se díky neuvěřitelné péči lékařů podařilo udržet miminko v děloze rekordní dobu! Jak to dokázali?

Maria v 28. týdnu těhotenství zažívala normální pracovní den. Když se pokusila něco zvednout ze země, najednou ucítila, jak jí po nohou stéká plodová voda. A bylo to tady! Porod o celých 12 týdnů dříve.

Maria čekala své první dítě, nevěděla tedy přesně, co v takové situaci dělat, ale moc dobře si uvědomovala, že je ještě velmi brzy. Když se druhý den ráno probudila s mokrou skvrnou na posteli, vyrazila ihned do nemocnice. Lékaři jí potvrdili, že jí praskla voda o 12 týdnů dříve a její malá dcerka se rozhodla přijít na svět.

Udržet dítě v děloze bylo v tuto chvíli tím nejdůležitějším. Maria se se svým manželem tedy „přestěhovala“ do nemocnice do konce těhotenství a lékaři nasadili speciálně navrženou kombinaci léků pro prodloužení doby těhotenství, nehledě na to, že Marii už praskla voda. Hlavním úkolem bylo především umožnit dítěti pokračovat v růstu a zesílení uvnitř dělohy.

Mariin příběh je jedinečný hlavně v tom, jak dlouho byla schopná odložit narození její dcery po prasknutí plodové vody. – celých šest týdnů. Ženské tělo a vůle jsou opravdu neuvěřitelné!

Co říkáte na tento bizarní příběh? Dokážete si představit, že byste v sobě udrželi dítě dalších 6 týdnů poté, co se rozhodne přijít na svět? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: stories.thebl.com