Pochopte chování vašeho mazlíčka. Důvod, proč vás pes kouše při chůzi do nohou

Většina lidí, kteří vlastní domácího mazlíčka, jej považují prakticky za člena rodiny. Zvířata mají obvykle schopnost velmi dobře vědět, jak si získat lásku a něhu svých pánů. Náklonnost a blízký vztah, které se vytvářejí mezi námi a domácím mazlíčkem, nám umožňují dosáhnout určitého typu porozumění i bez komunikace. Často je však nutné naučit se, co znamenají určité druhy chování. U psů je potřeba věnovat pozornost mnoha známkám, například kousání do našich chodidel při chůzi.

Neignorujte psí instinkty

Nesmíme zapomenout na skutečnost, že navzdory tomu, že psi jsou zvířata zvyklá na život mezi lidmi, stále jsou to zvířata, což znamená, že mají určité instinkty, které nelze ignorovat. To je případ, kdy štěně kouše lidem do nohou, jakmile jdou. Pohyb chodidel při chůzi přitahuje jejich pozornost a aktivuje jejich zdravý instinkt. To neznamená, že se štěně snaží lidem ublížit, je to prostě jen druh chování, které pro ně představuje jak se pobavit.

Jak situaci řešit?

Obvykle tento typ chování odezní po několika týdnech nebo měsících bez jakéhokoli zásahu. Štěně překonává fixaci samostatně. V případě, že se tak nestane, je nutné přijmout některá opatření, která by psovi pomohla tuto fázi opustit.

  • Zůstaňte v klidu, jakmile se blíží kousání
  • Odvádějte jeho pozornost pomocí míče nebo hračky
  • Hrajte to s ním, nechte se co nejdéle to půjde, aby se pes unavil a po chvíli ztratil zájem

Nejedná se sice o nic nebezpečného, ale pokud štěně nepřekoná tuto fixaci na nohy při chůzi, může být každá procházka po bytě nebo venku pro člověka nepříjemná a pes je vystaven nehodě.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Bioguia.com