Podpořte své děti ve zdravých stravovacích návycích, ať se z nich nestanou vybíraví jedlíci

Nenávidí vaše dítě všechny potraviny s výjimkou kuřecích nuggetek, hamburgerů, pizzy a podobných pokrmů? Vybíraví jedlíci mohou způsobit, že se cítíte na pokraji šílenství. Ale nevzdávejte se! Bitva o nastavení dobrých stravovacích návyků vašeho dítěte se vyplatí. Zlepší se jeho fyzické zdraví, sníží riziko obezity a zlepší pozornost ve škole.

Dejte mu na výběr širokou škálu zdravých výživových možností a nechte ho vybrat, které a kolik bude jíst. Děti poznávají nové potraviny v době, kdy zkoumají svět kolem sebe. To je ta správná chvíle, kdy je naučit a povzbudit k výběru dobrého jídla. Cílem je nabídnout řadu potravin bohatých na živiny, které nejsou plné kalorií. Ovoce a zelenina budou vždy lepší volbou na svačinu než sušenky a sklenice 100% ovocného džusu bude vždy lepší než limonáda i přes jejich stejný počet kalorií. Ovšem záleží na vás, co před ně postavíte.

Děti se učí především příkladem, což znamená, že byste si i vy měli být vědomí svých stravovacích návyků. Snažte si utvořit vyvážený jídelníček, omezit čas před televizí, která vždy podporuje bezduché svačiny, jako například chipsy, a vyvarujte se konzumaci potravin jako odměny za dobré chování nebo jiné úspěchy.

Co si myslíte o dnešním článku? Jdete vašim dětem příkladem? Nebo společně chodíte do rychlých občerstveních? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: viral.readysethealth.com