Pohlavní styk během menstruace? Ano, ale myslete na základní pravidla

Každý měsíc endometrium v ženském těle praskne a způsobí menstruaci. V tomto období je často pohlavní styk tabu, ale to neznamená, že by žena nemohla cítit vzrušení. Důležitou otázkou tedy je, zdali se ženy v období menstruace mohou milovat nebo zdali je to pro ně či jejich partnery nebezpečné.

Kdy je sex během menstruace bezpečný?

Na rozdíl od všeobecného mínění začátek menstruace neznamená pro pár konec sexuality. Naopak ženám může tento okamžik sex zpříjemnit více než v kterékoli fázi cyklu. Důvod? Potřeba lubrikace se během tohoto průtoku krve snižuje a sex snižuje nepříjemné příznaky spojené s tímto krvácením, jako jsou křeče nebo to, co se běžně nazývá menstruační bolest.

Riziko nákazy sexuálně přenosnou infekcí

Odborníci vysvětlují, že během pohlavního styku v období menstruace je nezbytné použít dobrou antikoncepci a zabránit tak sexuálně přenosným infekcím během menstruačního cyklu. Je nezbytné se chránit i během menstruace, protože je pravděpodobné, že se nakazíte nebo přenesete například pohlavně přenosnou chorobu či HIV, které je přítomno v krvi.

„Čípek se během menstruace mírně otevírá, což může umožnit průchod virům,“ varují lékaři. Proto se doporučuje použití ochrany. Jednou z nich je ženský kondom.

Vaginální a močové infekce

Rozvinutí pohlavně přenosné infekce nebo HIV není jediným rizikem, kterému se vystavujete sexem během menstruace. Ženy jsou během menstruace náchylnější k některým vaginálním infekcím. Riziku, kterému může být žena vystavena při pohlavním styku na konci menstruačního cyklu, je také infekce močových cest. Je tomu tak proto, že se bakterie snadno dostanou do močového měchýře.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com