Pohotové a hrdinské jednání kanadské modelky dopřálo tomuto ochrnutému štěněti druhou šanci na život. Co všechno byla dívka ochotná udělat pro jeho záchranu?

Ochrnutý pejsek, potácející se po pláži, upoutal pozornost kanadské turistky Meagan. Štěňátko se plazilo přes pláž, bylo podvyživené a tělo mělo pokryté mnoha zraněními. Jediná Meagan se stala v tomto příběhu hrdinkou, protože místní obyvatelé zraněné zvíře pouze přehlíželi a ignorovali.

Kanadská modelka byla zrovna na dovolené v Thajsku, když spatřila zraněné štěně, jak se snaží dostat z jednoho konce pláže na druhý. Pes byl sražen motorkou a jeho majitel se vůbec nezajímal o to, že by měl nebohému zvířeti poskytnout zdravotní péči, kterou zoufale potřebovalo.

Meagan se pokoušela najít útulek, kam by jej zanesla, ale bohužel bez úspěchu. Dovedla ho tedy k veterináři s obavami, že pejsek příliš dlouho už nevydrží. Rentgenové snímky ukázaly, že měl roztříštěnou páteř a rozsah jeho zranění znamenal, že místní veterinární stanice nemá šanci jej zachránit. Meagan tedy začala pracovat na tom, aby se s ní štěně vrátilo co nejdříve do Kanady, kde mu bude poskytnuta kvalitnější zdravotní péče.

Svou výzvu veřejně sdílela na sociálních sítích a nabídla v přepočtu 44 000 korun tomu, kdo je co nejrychleji dostane do Kanady. Pejska pojmenovala Leo. Celou cestu zpět byl klidný i přes veškeré jeho utrpení a nakonec po dvou měsících léčení byl Leo připraven jít do svého nového domova.

Dalo by se očekávat, že Leo zůstane s Meagan, ale vzhledem k její práci a situaci s bydlením nebylo možné mu nabídnout její domov. Jeho adopce a celková životní situace ale byly některými milovníky zvířat podporovány skrze facebookovou stránku a centrum rehabilitace pro mobilitu zvířat tak pomohlo Leovi získat invalidní vozík, který mu opět dopřál požitek z pohybu. Díky online dárcům byly pokryty veškeré výdaje na jeho veterinární léčbu a péči.

Bohužel, i přes veškeré operace má Leo stále problémy s močovým měchýřem, proto musí nosit plenku, dokud se nenajde jiné řešení, jak mu pomoci. Leo měl obrovské štěstí, že jej našla zrovna Meagan. Díky jejímu dobrému srdci dostal druhou šanci na život, který bude, doufejme, dlouhý a šťastný. Leo dokonce vykazuje známky budoucího pohybu díky odborné péči, která mu byla poskytnuta zásluhou této kanadské dívky.

Více takových lidí jako je Meagan a nakonec i Jamie, ženě na obrázku, jež se Lea ujala a podporovala jej skrze sociální sítě. Leova síla a odvaha jsou neuvěřitelné. Pokud s námi souhlasíte, sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com