Nebojte se vyzkoušet esenciální olej z kadidla. Pomůže vám zbavit se nachlazení i kožních problémů a jako bonus poslouží pro růst vlasů

Existuje mnoho druhů esenciálních olejů z kadidla, jako je citrón nebo růže například. Mnoho lidí se mylně domnívá, že kadidlo je používáno pouze při náboženských rituálech. Dnes je tento olej aktivně využíván také v medicíně, kosmetice i aromaterapii a my se nyní s vámi podělíme o nejlepší způsoby, jak esenciální olej z kadidla použít.

Výhody esenciálního oleje z kadidla

Kadidlo je velmi účinné v boji proti bronchitidě, nachlazení a virovým infekcím dýchacích cest. Vhodnou léčbou je inhalace olejíčku. Stačí přidat 3 kapky do vroucí vody a vdechovat horkou páru přibližně 5 minut. Abyste se zbavili nepříjemného nachlazení, aplikujte pár kapek esenciálního oleje z kadidla na krk dvakrát denně.

Esenciální olej z kadidla také aktivně podporuje růst vlasů. Posiluje jejich pružnost, vlasové folikuly a dokonce bojuje proti lupům. Pro obnovu vlasů je nutné přidat do šampónu, kondicionéru nebo vlasových masek 4 kapky oleje s 10 ml jakéhokoliv jiného běžného oleje.

Pomoci si můžete také od jemných vrásek na obličeji a kolem očí. Smíchejte 1 kapku esenciálního oleje z kadidla, 2 kapky esenciálního oleje z lípy a další 2 kapky esenciálního oleje z růže. Aplikujte přípravek každou noc na postižené oblasti. Zároveň se můžete zbavit kožních problémů, jako je akné nebo drobné pupínky. Použijte esenciální olej z kadidla dvakrát denně na napadené části těla.

Ze zdravotního hlediska se po aplikaci esenciálního oleje z kadidla můžete zbavit bolesti kloubů a dolní části zad. Pomůže vám vyléčit příznaky dny, artritidy a ischiasu.

Rádi se obklopujete vůní esenciálních olejů? A zkusili jste už esenciální olej z kadidla? Pokud se vám dnešní článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com