Pohotové letušce neuniklo podezřelé chování neobvyklého páru. Díky své bystrosti ukončila noční můru jednoho z pasažérů

Pro mnohé lidi symbolizují letadla jednu jedinou věc – dovolenou. Nálada na palubě je uvolněná, veselá a plná myšlenek na písčité pláže a azurové moře. Letuška Shelia má ovšem jinou zkušenost. Jednoho dne ji při běžném letu do San Franciska něco zaujalo, a sice mladá blondýnka v ošoupaném oblečení sedící vedle dobře oblečeného muže. Když Shelia procházela kolem, podívala se na ženu, která na ni pohlédla a Shelia měla doslova pocit, že ji její oči probodávají skrz na skrz.

Jakmile se Shelia dala do řeči s vedle sedícím mužem, byl velmi nepříjemný. Ihned měla pocit, že se něco děje. Šla proto na toaletu, kde nechala kus papíru a tužku. Když kolem podezřelé dvojice znovu procházela, naznačila blondýnce, aby šla na toaletu. Dívka následovala její pokyny a jakmile se Shelia vrátila, našla na papírku vzkaz “Pomozte mi!”.

Shelia neváhala ani vteřinu a šla okamžitě za pilotem, který kontaktoval policii, jež se s nimi sešla po přistání v San Francisku. Jak se nakonec ukázalo, dívka byla obětí obchodování s bílým masem a byla unesena před dvěma měsíci. Záchrana teprve čtrnáctileté dívky proběhla v roce 2011. Následně se Shelia stala členkou společnosti Airline Ambassadors International, organizace založené v roce 2009, která pomáhá leteckým pracovníkům získat lepší výcvik při odhalování obětí obchodování s lidmi.

Zdroj: en. stories. newsner.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce