Zubožený s tlamou plnou parazitů a na pokraji smrti! Tak přivázal muž svého psa mezi hromadou odpadků a ponechal jej svému osudu

Někdy se zdá, že lidská krutost nezná žádné meze ani limity. Dokonce i ti nejotrlejší pracovníci veterinárních stanic jsou šokováni, když vidí některá zranění u zvířat. To je případ i zanedbaného a opuštěného Charlieho. Ubohé zvíře bylo nalezeno uvězněné mezi hromadou odpadků s plastovým kabelem ovázaným kolem těla. Byl velmi blízko smrti.

Naštěstí pro Charlieho byl objeven několika milovníky zvířat, kteří jej okamžitě odvezli na nejbližší veterinární stanici. Pracovníci nemohli uvěřit, v jakém stavu se zvíře nacházelo. Jeho tvář byla oteklá v důsledku rozsahu špatného zacházení. Ovšem to nebylo to nejhorší! Když se lékaři podívali nebohému Charliemu do tlamy, bylo jim téměř nevolno. Zuby měl shnilé a jeho čumák a pysky byly zcela zničeny.

Zdroj: en.stories.newsner.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Veterináři podali Charliemu analgetika a provedli plastickou operaci. Jeho dásně a vnitřek tlamy byly kompletně napadeny parazity, což znamená, že musely být odstraněny. Několik týdnů lékaři odnímali kusy nosu a tváří. Jídlo bylo pro Charlieho velmi bolestivé, ale jeho zachránci byli trpěliví a stravu mu podávali po malých kouskách, aby opět nabral sílu.

Jakmile Charlie získal péči a lásku, které tolik potřeboval, byl stejný jako každý jiný pes. I když byl slabý, snažil se být v kontaktu s nemocničním personálem a hrát si s ním. I přes jeho otřesné zkušenosti s lidmi, projevil důvěru v ty, kteří jej zachránili. Našel si dokonce i nejlepší přítelkyni v podobě Natalie, dobrovolnice na veterinární stanici. Po třech měsících intenzivní péče byl Charlie dostatečně silný, aby nemocnici opustil a našel si nový domov. Volba byla jasná. Adoptovala si ho Natalie, která už jednoho psa měla a poskytla mu tak novou milující rodinu, která o Charlieho  pečuje s láskou, kterou si zaslouží.

Během léčby našli veterináři u Charlieho mikročip a byli tak schopní vystopovat jeho předchozího majitele. Ten byl nahlášen na policii a předán spravedlnosti. Teď už Charliemu nic nehrozí. Má svého nového majitele, který s ním zachází s respektem, láskou a péčí!

Sdílejte tento příběh mezi svými přáteli a rodinou, pokud také patříte mezi ty, kteří si myslí, že všichni psi si zaslouží milující a bezpečný domov.

Zdroj: en.stories.newsner.com