Příznaky srdečního infarktu vás mohou o jeho příchodu varovat již měsíc dopředu. Věnujte jim proto zvýšenou pozornost

Na přicházející infarkt vás může upozornit hned několik příznaků. Budete-li jim věnovat pozornost včas, mohou vás varovat až měsíc dopředu.

Otoky

Pokud vaše srdce nezvládá pumpovat dostatek krve, může to vést například k otokům břicha, nohou, kotníků nebo i chodidel, protože ty jsou nejvíce vzdálené od srdce.

 Potíže s dýcháním

Dalším běžným příznakem srdečního záchvatu je dýchavičnost. Srdce a plíce pracují společně, což znamená, že pokud se funkce srdce zhoršují, plíce neobdrží dostatek kyslíku a nebudou tak schopné správně pracovat. To vede ke krátkému dýchání a potížím s dechem.

Závratě

Ohrožené srdeční funkce opět vedou k omezenému kyslíku v těle, což povede k příznakům, jako jsou závratě.

Neustupující kašel

Dlouhodobý a neustupující kašel může způsobit selhání srdce. Děje se to kvůli krvi, jež se hromadí v plicích v rámci zvýšené snahy srdce dodat tělu dostatek kyslíku. Bílý nebo růžový hlen může být příznakem úniku krve, proto je třeba věnovat mu zvýšenou pozornost.

Únava

Pokud se cítíte neustále a bezdůvodně unavení, může tomu tak být proto, že se blíží srdeční infarkt. Když se tepny začnou zužovat, srdce bude silněji pracovat, což činí vykonávání jednoduchých úkolů mnohem více vyčerpávající.

Nepříjemné pocity na hrudi

Posledním, ale možná nejdůležitějším příznakem jsou nepříjemné pocity na hrudníku. Ve skutečnosti mohou přicházet v mnoha podobách, jako jsou pocity pálení nebo tlaku. Tyto symptomy se mohou projevit během fyzické námahy i během odpočinku. Ovšem je třeba zapamatovat si ještě jednu podstatnou věc, a sice srdeční záchvat můžete prožít i bez pocitu tlaku na hrudi. To platí zejména u žen! Zažily jste někdy některé z těchto příznaků? Nebo lidé ve vašem okolí, kteří prodělali srdeční infarkt? Varujte je včas a sdílejte se svými přáteli a rodinou tento článek.

Zdroj: feelhealthylife.com