Pohroma jménem zapomenutý kapesník v pračce. Odstranění zbytků zvládnete snadno třemi způsoby

Všem se nám to stalo a všichni se můžeme shodnout, že je to jedna z nejhorších věcí, která se nám při praní může stát-zapomenutý papírový kapesník v kapse. Hromada dokonale vypraného prádla je najednou posetá drobnými bílými a mokrými kousky, které není možné odstranit. Ale skutečně je to takový problém? Ukázalo se, že zbavení se zbytků papírového kapesníku je překvapivě snazší, než se zdá.

Vložte vše do sušičky

Nejjednodušší způsob, jak odstranit mokrý papírový kapesník z oblečení, je umístit prádlo přímo do sušičky, pokud ji máte. Sušičky prádla jsou vybaveny filtrem na vlákna, který za vás udělá těžkou práci tím, že zachytí všechny zbytky kapesníku, dokud vám nezůstane jen čisté, suché prádlo bez bílých teček. Po dokončení cyklu nezapomeňte vyčistit filtr sušičky.

Použijte aspirin k rozpuštění zbytků kapesníčku

Pokud nemáte sušičku, můžete místo toho zkusit rozpustit papírový kapesník v roztoku aspirinu. Vyjměte oblečení z pračky a jemně setřeste co nejvíce bílých zbytků kapesníčku. Poté rozpusťte 4 tablety aspirinu v teplé vodě a namočte oblečení do roztoku přibližně na 2 hodiny. Následuje rychlé máchání v pračce, než oblečení pověsíte na šňůru, aby uschlo. Po zaschnutí zjistíte, že bílé stopy po kapesníku zmizely.

Váleček na oblečení

Je zde ještě jeden způsob, který ale vyžaduje trochu více trpělivosti. Váleček na oblečení si poradí se vším. Než abyste pinzetou odebírali drobné kousky papírového kapesníku z oblečení, vezměte si do ruky tento šikovný nástroj. Důležité však je, abyste nejdříve nechali oblečení zcela zaschnout, vyklepali ho, aby odlítlo co nejvíce zbytků kapesníčku, a poté zavěsili na šatní ramínko a válečkem přejížděli přes oděv tak dlouho, dokud všechen papírový kapesník nezmizí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bhg.com