Pokojové rostliny s velkým přínosem pro zdraví a pohodu. Pokud vlastníte některou nich, starejte se o ni jako o člena rodiny

Mít pokojové rostliny v domácnosti je rozhodně dobrý krok. Bude se vám lépe dýchat, spát, zelená barva vás bude uklidňovat atd. Rostliny mají na náš každodenní život neskutečný vliv, i když si to na první pohled vůbec neuvědomujeme. Nicméně existují rostliny, které jsou pro vaši domácnost skutečnými poklady.

Dračinec vroubený

Rostlina ve tvaru palmy je původem z Afriky a velmi dobře se přizpůsobí interiéru domu. Snadno se udržuje, potřebuje pravidelné zalévání a vyžaduje světlo, ale pozor-žádné přímé slunce. Má velmi dlouhé listy s červenými tóny. Tato krásná rostlina pročistí dům, filtruje znečišťující plyny a hlavně formaldehyd, což je chemická sloučenina, která se uvolňuje ze všech druhů barev a laků, ale i kosmetických a hygienických prostředků.

Tchýnin jazyk

Se svými podlouhlými tmavě zelenými listy se žlutými okraji patří k nejznámějším a nejrozšířenějším v našich domácnostech. Odstraňuje všechny druhy toxických látek, které zůstávají v domě. Nepotřebuje mnoho vody, zatímco spousta slunečního světla jí dělá dobře. Je odolná vůči změnám teplot.

Fíkovník pryžodárný

Gumovník, chcete-li. Tato rostlina pomáhá eliminovat formaldehyd z prostředí, ale má i další skvělou vlastnost. Pomáhá v místnosti udržovat dobrou vlhkost. Zalévat by se měla jen trochu a pouze tehdy, kdy je substrát suchý alespoň na 2 prsty. Potřebuje světlá místa a snadno snáší klimatické změny. Zalévejte každé 2 dny.

Aloe vera

Je ideální do interiéru našich domovů. Osvěžuje a pročišťuje atmosféru, také absorbuje všechny druhy toxických látek a produkuje kyslík vysoké kvality. Ze všech dosud zmíněných rostlin je však tato jednou z nejkřehčích. Potřebuje denní pobyt na slunci. Je třeba dávat pozor na nadměrné zalévání a vystavování nízkým teplotám.

Zelenec

Tato rostlina eliminuje toxiny, jako je oxid uhelnatý a formaldehyd, které jsou přítomny především v lacích a barvách. Zelenec je ideální do interiéru, protože špatně snáší nízké teploty a mráz. V zimě zalévat jednou týdně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com