Polibek na čelo: Gesto lásky nebo znamení konce vztahu?

Líbá vás váš partner často? Pokud ano, můžete se považovat za šťastného člověka. Líbání je pro většinu párů nesmírně důležité.  Polibek je jedno z nejvíce intimních gest, kterými můžete vyjádřit, co cítíte k druhé osobě. Ovšem nemusí být vždy jen na rty. Pusa na čelo vám přináší zvláště sladkou zprávu.

Co znamená polibek na čelo?

Pokud má váš partner ve zvyku líbat vás na čelo, ukazuje vám, jak moc vás miluje. Většinou se tyto polibky odehrávají ve velmi intimních okamžicích, kdy vám váš partner chce říct, jak je vám vděčný a co k vám cítí. Váš partner je vždy po vašem boku a podporuje vás ve velmi stresujících nebo náročných chvílích. Polibek na čelo může pomoci, pokud se něčeho bojíte. Je to gesto, které vás rozveselí, dodá vám odvahu. Znamená “budu tady a postarám se o tebe”. Jedná se o ochranný instinkt vašeho partnera, který je velmi silný. Můžete se na něj spolehnout.

Polibek na čelo: varovný signál?

Intimní polibek na čelo vám naznačuje, jak moc vás váš partner miluje. Ovšem pokud neexistuje mezi všemi polibky na čelo nic jiného, měli byste si promluvit. Očividně se ve vašem vztahu něco pokazilo, chybí vášeň. Líbá-li vás váš partner pouze na čelo, pak vás stále miluje, ale musíte si mezi sebou vyjasnit, zdali jste stále skutečně zamilovaní. Polibek na čelo proto může být také varovným signálem konce vztahu.

Rodina a přátelé

Intimní gesto se nemusí vyskytovat pouze mezi partnery. Polibek na čelo používají také rodiče, prarodiče a přátelé, kterými vám vyjadřují lásku nebo vám za něco děkují. Pusa na čelo je proto oblíbeným gestem pro vyjádření náklonnosti.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de