Policejní pes musel být po dvaceti letech služby utracen. V jeho poslední chvíli obdržel rozloučení, které ho ještě naposledy přimělo zvednout hlavu

Téměř dvacet let sloužil odvážný německý ovčák jménem Argo společně s důstojníky kanceláře šerifa v Texasu. Jako certifikovaný pes pro zjišťování drog pomáhal vymýtit několik kilogramů narkotik z ulic, stejně jako nespočet zločinců. Ovšem nyní zasáhla tragédie, když mu byla diagnostikována rakovina kostí. Bohužel, její rozšíření po celém těle všechny přimělo k rozhodnutí ukončit Argovo trápení.

Když ležel na posteli během svých posledních chvilek obklopený rodinou a kolegy, vyšlo z vysílačky volání, které upoutalo jeho pozornost a všechny zúčastněné zanechalo v slzách. Po mnoha letech služby jeho partner Francisco musel učinit těžké rozhodnutí, které znamenalo konec bolesti a trápení. Uspořádal mu malý a intimní obřad, kde Argo obdržel na svou počet poslední hlášení z vysílačky.

Celá místnost byla dojatá, protože poslední volání znamenalo poděkování Argovi za jeho službu a statečnost. Argo byl sice už velmi slabý, ale stále měl dostatek sil zvednout hlavu v reakci na příchozí hovor.

Vy můžete vše vidět na níže uvedeném videu:

Jak se vám dnešní článek o úctě a statečnosti líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com