Policie zveřejnila záchranu malé dívky před nebezpečným únoscem. Chce tak povzbudit rodiče, aby poučili své děti

Únos dítěte je noční můrou každého rodiče. Bohužel, na světě jsou země, kde zmizí každý den tisíce malých dětí, které se už nikdy nevrátí do svých domovů. Naštěstí ale existují i příběhy se šťastným koncem.

Pátralo celé sousedství

Hlavní postavou dnešního příběhu je šestiletá dívka jménem Ky. Když Ky 2. července zmizela, rozběhlo se rozsáhlé pátrání, do kterého byla zapojena nejen policie s několika vrtulníky, ale také spousta dobrovolníků. Prakticky hledalo celé sousedství.

Svědci zahlédli únosce

Několik svědků vypovědělo, že zahlédlo muže asi kolem 40 let věku, jak se s šestiletou Ky baví a nakonec ji odvádí do auta. Jakákoli informace policii umožňovala být únosci blíže na stopě. V den, kdy byl zločinec dopaden, měl službu policista jménem Jason Burba. Měl na uniformě připevněnou kameru, aby zdokumentoval svou každodenní činnost pro vzdělávací účely i pro případ, kdyby bylo třeba zaznamenat složitou situaci. Video ale v ten den zachytilo záchranu malé dívky a dotklo se srdcí všech, kdo jej viděli.

Zběsilá jízda za únoscem

Když Jason a jeho kolegové pachatele vypátrali, začíná zběsilá honička. Kamera ukazuje, jak se ženou za podezřelým vozem, ve kterém by se mohla skrývat vyděšená dívka. Muže se jim nakonec podaří dohnat. Když Jason otevře dveře od auta, zvedne šestiletou holčičku, která s pláčem řekne, že chce svého tatínka. Její slova a strach vehnaly slzy do očí spoustě uživatelů internetu, kteří záznam zhlédli. Díky rychlé reakci svědků a pohotovosti policie celý únos trval kolem 30 minut. Policejní oddělení se rozhodlo video sdílet, aby povzbudilo všechny rodiče k poučení svých dětí, jak se chovat v blízkosti cizích lidí.

Úvodní obrázek: Angelina Dimitrova / Shutterstock, Zdroj: Astucesnaturelles.net