Policista nechal těhotné servírce na účtence vzkaz a spropitné v astronomické výši. Po přečtení se dojetím rozplakala

Příběhů s poselstvím není nikdy dost, tenhle patří mezi přesně takové, které potěší ve chmurný den. Servírka Courtney byla právě v osmém měsíci těhotenství, kdy si přivydělávala v restauraci ve státě New Jersey. S velikým břichem se snažila ze všech sil vydělat ještě nějaké peníze, než se miminko narodí. Byla ochotná a milá, což se promítlo i do spropitného, co jí zanechal policista z blízkého okrsku. Při placení totiž zanechal pro mladinkou Courtney vzkaz i spropitné v astronomické výši.

Vysilující práce servírky

Stát celý den na nohou a s úsměvem obsluhovat hosty i řešit reklamace je těžké pro každého, tím spíše pro 23letou dívku, která je v osmém měsíci těhotenství. Courtney si však nikdy nestěžovala a v restauraci pracovala ráda. Navíc si chtěla ještě uspořit peníze na dobu, kdy se miminko narodí a ona nebude moci chodit do práce. Právě to byl námět rozhovoru také u stolu, kde sedělo několik hostů. Poté, co Courtney s hosty porozprávěla, šla obsloužit policejního důstojníka.

Vzkaz a spropitné 100 dolarů

Objednal si salát za 8,75 dolaru. Při placení však na lístek napsal pro Courtney vzkaz „Užijte si první. Nikdy na to nezapomenete“ a do kolonky spropitné připsal astronomickou částku ve výši 100 dolarů ( 2 250 Kč). Courtney si nejprve ničeho nevšimla, pak ale doslova ztratila řeč. Něco takového se jí nikdy nestalo, i když si nemůže stěžovat. Často dostávala spropitné a někdy i ve vyšších částkách, ale stodolarová suma byla něco, co opravdu nečekala. Policista si k tomu přál, aby zůstal v anonymitě, i když restauraci navštěvuje často.

Oblíbená zastávka na jídlo

Policejní sbor z Voorhees, kde důstojník slouží, má restauraci Lamp Post Dinner za svou oblíbenou, protože se zde vždycky dobře najedí. Ostatně tito policisté nejsou sami, zavítá ní často i ostatní kolegové z Camden County nebo Lindenwoldu. U všech vzbudila dobrotivost jejich kolegy velké nadšení. Zprávu o dobrodiní nejprve zveřejnil otec dívky, Brian Cadigan, který se chtěl podělit o zážitek, následně se objevila nejen na sociálních sítích, kde se začaly množit pozitivní reakce obyvatel města i ostatních policistů, kteří oceňovali „dobré srdce“ svého spolupracovníka.

Zpráva se stala virální

Netrvalo dlouho a zpráva o dobrém skutku místního policisty vůči servírce Courtney se dostala do pozornosti médií. Virální příspěvek byl zveřejněný na 15 zpravodajských kanálech a rozhovory na sebe nenechaly dlouho čekat. I pro manažera restaurace Marka Pateteho je takový čin velmi chvályhodný, protože ví, jak těžkou práci servírky mají, k tomu zná i druhou stranu, kdy jeho vlastní otec slouží jako detektiv mnoho let. „Dává mi to víru v lidstvo,“ dodává Patete na adresu dobrodince v uniformě, který se šlechetně zachoval vůči těhotné dívce.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com