Štěně poprvé navštívilo psí salón. Rozkošné zvíře připomíná spíše plyšáka než živého tvora

Toto malé štěně připomínající spíše hračku, vzal majitel do salonu zvaného Lovely Grooming v Japonsku. Video zachycující tento zážitek bylo salonem zveřejněno na YouTube kanálu a získalo přes 52 milionu zhlédnutí a přes jeden milion lajků. Po celou dobu natáčení tohoto videa štěně dostávalo plno pozornosti a péče.

Stříhání je základem dostatečné péče

Aby štěně vyrostlo v silného a zdravého psa, je potřeba mu dávat dostatek péče. Zastřihávání chlupů je důležitá součást. Srst tohoto malého pudla byla zlatavá a kudrnatá, zvíře připomíná spíše plyšového medvídka. Vypadal perfektně už před stříháním.

Tento roztomilý pejsek stál vzorně a poslušně

Zatímco ho holič držel a prohlížel jeho srst a kůži. Další na řadě byla koupel. Jak po něm stékala voda dolů, jeho kudrnatá srst se okamžitě narovnala. Bez těchto načechraných kudrlin bylo hned vidět, jak skutečně droboučký tento pejsek je. Po pořádném namydlení umístili pudla do malé vaničky, aby ho pořádně opláchli. Než mu opatrně přiblížili fén nad hlavu, pejsek se pořádně oklepal, posadil se a čekal na finální fázi svého střihu.

Kdy jít se svým psem na sestřih

Důležité je, aby se hlavně váš pes cítil příjemně a pohodlně. Zastřihování srsti je důležité především proto, aby se vašim mazlíčkům jejich dlouhé chlupy necuchaly a nešpinily. Jak často srst zastřihávat závisí hlavně na psím pelmeni, délce a typu srsti. Podle odborníků se může začít se zastřiháváním již v osmi týdnech. Doporučený věk štěněte je však přibližně kolem tří měsíců, stejně jako u pudla z našeho videa.

Ideální věk štěněte

Chce to najít ideální věk štěněte, kdy už je dostatečně velké na to, aby vydrželo sedět na místě. S přibývajícími měsíci ale zároveň narůstá u štěňat jejich vnímavost a strach, proto je dobré neodkládat tuto činnost příliš dlouho, aby si pejsek začal zvykat co nejdříve.

Je dobré připravovat štěňata na péči v psím salonu již od narození

Tím, že budeme štěně pravidelně kartáčovat, mýt nebo mu zastřihávat jeho drápy, mu usnadníme jeho první návštěvu u profesionálů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com