Poloha spánku prozradí, v jaké je váš pejsek aktuální náladě a rozpoložení

Naši čtyřnozí přátelé sice neumí mluvit, ale často jim zvládneme rozumět i beze slov. Kromě výmluvného pohledu totiž komunikují, stejně jako lidé, řečí svého těla. A tak můžeme proniknout do jejich myšlení i tím, že se pozorně podíváme, v jaké pozici náš chlupáč spí a odpočívá. Právě z toho lze vyčíst velmi mnoho informací o jeho aktuální náladě a rozpoložení.

Tlapky nahoru

Břicho je nejzranitelnější část psího těla. Proto když jej bez obav vystavuje, znamená to, že se cítí být v bezpečí. Tato pozice naznačuje pocit svobody, bez obav o vlastní zranitelnost, a také naprostou oddanost svému majiteli. Takto spící pes se určitě necítí být v ohrožení ani necítí nejmenší obavy o svůj život. Je dokonale šťastný.

Na boku

V této pozici spí pejsci vůbec nejčastěji. Je to pro psa ta nejpřirozenější relaxační poloha, při které se cítí uvolněně a bezpečně. Velmi často takto spí štěňata, ale často jim tento zvyk drží až do dospělosti. Takto spící zvíře má se svojí rodinou velmi silné pouto.

Na supermana

Natažené přední tlapky a hlava odevzdaně mezi nimi, to je pozice „na supermana“. Takto spí hafani, kteří doslova usnuli ve skoku. Často se to děje malým štěňatům, která usnula během hraní a jsou doslova připraveni k další akci – jenže spí. Pokud váš psík často spává v této pozici, znamená to, že je živý, hravý a energický.

Na zádech

Tato pozice je podobná té první na seznamu, jen v tomto případě jsou přední tlapky skrčené na hrudníku a zadní natažené ve vzduchu. Když pes spí takto, znamená to, že je mu příliš velké teplo a v této poloze se snaží ochladit.

Na břiše

Takto pejsek spí, když nemůže pořádně usnout a vstoupit do REM fáze spánku. Často takto také spávají psíci, kteří jsou jemní a plaší.

V klubíčku

Takto se pes stará o svou tělesnou teplotu a bezpečnost. V této poloze často spávají vlci a divocí psi. Je to opatrná pozice, kdy si pes není jistý, zda není něčím ohrožený, anebo je mu velká zima. V této pozici pes zůstává ve střehu.

Obrázky: Freepik