Polský lékař zahrnul do propouštěcí zprávy detaily k návratu domů. Podrobný itinerář obsahoval číslo autobusů i časy odjezdů

Vykonávat práci lékaře by nemělo být pouze zaměstnání, ale i poslání. Vůle nezištně pomáhat lidem a zachraňovat životy. Ne každý doktor však dokáže zajít nad rámec svých povinností jako tento. Muž se stal na internetu senzací díky svému úžasnému přístupu k pacientům. Fotografie lékařské zprávy, jež připravil pro jednoho ze svých pacientů, se rychle stala hitem internetu.

Vášeň a empatie

Přestože každý rok vystudují medicínu stovky studentů a nastupují do nemocnic a na kliniky, ne všichni se hodí na povolání lékaře. Tuto cestu často volí kvůli prestiži povolání nebo naději na vysoké výdělky. Jsou mezi nimi ale i tací, kteří se práci s pacienty věnují s vášní a empatií.

Fotografie lékařské zprávy, která byla zpřístupněna na sociálních sítích, se rychle stala virální. Na první pohled se dokument zdál být obyčejnou propouštěcí zprávou, ale to, co bylo uvedeno na jejím konci, na mnoho lidí zapůsobilo. Lékař se rozhodl zajistit pacientce bezpečný návrat domů a vypracoval pro ni podrobný itinerář, včetně čísel autobusů a časů odjezdů.

Vysloužil si zasloužené uznání

Za tímto lékařem stojí celá řada šťastných pacientů, kteří oceňují jeho lidskost a empatii. Rozhodně povolání lékaře nepovažuje pouze za slušně placenou práci. Snaží se svým pacientům cestu k zotavení co nejvíce zpříjemnit a také jim pomoci i mimo své lékařské dovednosti. Toto jednoduché, ale nesmírně užitečné gesto, lékaři zajistilo mezi uživateli internetu, a nejen mezi nimi, zasloužené uznání.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: eska.pl