Polystyren, fólie, těsnění a chytré nastavení sníží účty za topení. Doma tak máme teplo za minimální náklady

Finanční úspory jsou alfou a omegou života každého člověka. Není před nimi úniku a pokud jste se nenarodili v záplavě peněz, je třeba každý měsíc propočítat své finanční možnosti a přemýšlet, kde je možné nějakou tu korunu ušetřit. Nastává topná sezóna a v dnešní době energetické krize hledáme všechny možné způsoby, jak ušetřit právě za vytápění domácnosti. Co tedy dělat, abyste co nejlépe zateplili svou domácnost, a přitom nevyhazovali peníze oknem?

Radiátory

Především byste měli věnovat pozornost radiátorům. Vytápějí místnosti v domácnosti, takže je dobré začít s optimalizací vytápění právě u nich. Skvělým trikem je nalepit hliníkovou fólii za radiátor, aby se teplo odráželo zpět do pokoje a neunikalo skrze studené stěny ven. Pokud je pro vás obtížné dostat se za samotné topení, umístěte alobal v blízkosti radiátorů.

Upřete pozornost na okna

Okna mohou do domu vpouštět chladný vzduch. Samozřejmě, pokud je řeč o starých dřevěných oknech, pak je situace ještě žalostnější. Moderní plastová okna však také neposkytují 100 % izolaci. K tomu můžete použít speciální pěnové nebo gumové těsnění.

Vchodové dveře

Nezapomínejte ani na vchodové dveře. Pokud nepřiléhají těsně k podlaze, může chladný vzduch volně cirkulovat z místnosti do místnosti. Jak tento problém vyřešit? Pořiďte si ochrannou těsnící lištu, kterou přiložíte ke spodní části dveří. Bude vaši domácnost chránit před únikem tepla.

Regulace teploty

Naučte se s termostatem. Nastavte si teplotu na den a noc. Správné nastavení termostatu je zásadní, jak zařídit regulaci teploty v domácnosti, i když nejste doma nebo když spíte. Stejně tak myslete na drobnosti, jako jsou například otevřená dvířka od trouby, jakmile právě dopečete. To vám pomůže kuchyň trochu zahřát.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Realsimple.com