Když Markéta viděla Filipa klečet u hrobu jejího tatínka, rozplakala se. Důvod jeho počínání nebyl náhodný, měl změnit jejich životy

Filip a Markéta se do sebe zamilovali na první pohled, když se potkali na společném výletě ve vinařství. Po 5 letech vztahu se muž rozhodl, že je ten správný čas požádat svou milovanou o ruku. Začal se tedy připravovat na velký den. Nutno říct, že skutečně nic nepodcenil. Markétu požádal o ruku tím nejkreativnějším, nejupřímnějším a nejsrdečnějším způsobem.

Nesměla chybět rodina

Filip skutečně nic nepodcenil. Jako správný gentleman se nejdříve rozhodl kontaktovat Markétinu rodinu, která ovšem žila daleko od nich. Musel tedy vymyslet důmyslný plán. Všechny totiž chtěl stihnout během jednoho víkendu, Markétinu matku, babičku i otce. Řekl jí tedy, že jede oslavit kamarádovy narozeniny a bude 2 dny pryč.

Nejdříve navštívil dům Markétiny matky, poté její babičky a požádal o svolení a požehnání od těch, které jeho přítelkyně miluje nejvíce. Matka šťastně souhlasila. „Její otec by byl tak šťastný, Filipe,“ řekla. „Ví, že jsi hodný člověk a miluješ naši dceru nade vše.“ Radost měla i babička, která Filipovi věnovala k zásnubám diamantový prsten osazený v růžovém zlatě a platině. Prsten je rodinným dědictvím již více než 80 let.

Vzdal hold zesnulému otci

Filip dokonce odcestoval i za Markétiným zesnulým otcem. Vzdal mu hold u jeho hrobu, kde je pochován od roku 2007. Poté, co položil kytici na náhrobek, poklekl a vyznal lásku jeho milované dceři a upřímně jej požádal o její ruku. „Přál bych si, abych měl příležitost vás poznat. Markéta mi neustále říká, jak jsme si podobní. Jsem hrdý na to, jak o vás mluví,“ řekl tiše Filip. „Doufám, že mě přijmete a jednou mě necháte být vaším zetěm. Slibuji, že vás přijmu jako strážného anděla. Slibuji, že budu vaši dceru chránit a starat se o ni, dokud budu žít.“ Pro Filipa to byl velmi důležitý okamžik, protože Markéta milovala svého otce celým svým srdcem a vždy říkala, že mu je Filip hodně podobný.

Muž všechny návštěvy zaznamenával

Filip nenechal nic náhodě, všechny své návštěvy pečlivě zaznamenával, dokud nepřišel den, kdy měl Markétu požádat o ruku. Vzal ji na místo, kde se poprvé seznámili, a tam jí ukázal celé video. Jaké podnikl cesty a hlavně proč. Markéta sledovala dojemné video se slzami v očím. Když video končilo, poklekl Filip na jedno koleno a požádal Markétu o ruku. Co myslíte, že odpověděla? Samozřejmě, že ANO.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka Monika Ř.