Porovnání prsních implantátů. Jsou i jiné možnosti než jen silikon

Když přijde řeč na zvětšení prsou, první, co nás napadne, je silikon. Ale věděli jste, že existují dva druhy implantátů? Vedle silikonových si totiž můžete zvolit i saline implantáty neboli solné implantáty. U obou typů se vyskytují určité výhody i nevýhody a my bychom vám dnes rozdíly mezi nimi chtěli představit.

Solné implantáty

Solné implantáty se používají už od 60. let tohoto století a jejich vnějšek je vyrobený ze silikonu a vnitřek je naplněn sterilní slanou vodou. Proč? Umožní to mnohem menší řez na prsu, tudíž i menší jizvu. Solné implantáty jsou obvykle o něco málo levnější než silikonové. Jejich nevýhodou je především to, že jsou lépe viditelné pod kůží. Některé ženy uvedly, že cítily vlnění a šplouchání vody. Jiné zase tvrdí, že solné implantáty jsou pevnější než přirozená prsní tkáň. 

Silikonové implantáty

Jsou vyrobeny čistě a pouze ze silikonu, syntetického materiálu, který se podobá lidskému tuku. Silikonový povrch je zároveň naplněn silikonovým gelem. Jsou dostupné v různých velikostech a tvarech. Někteří lidé tvrdí, že silikonové implantáty jsou pevnější a vypadají přirozeněji, ale pokud prasknou, představují mnohem větší riziko. Výrobci proto doporučují kontrolu každých pár let, zdali se na implantátech nevyskytují trhliny.

Obrázky: Freepik