Poslední chvilky s vaším zvířecím miláčkem – proč je důležité s nimi být až do úplného konce

Majitelé domácích mazlíčků se brání jedné jediné myšlence a utíkají před jedním jediným obrazem – říct sbohem svému čtyřnohému nejlepšímu příteli. Jedná se o nevyhnutelnou situaci a přesto se chováme, jako by se dala odložit. Dokud nás nezastihne naprosto nepřipravené. Ovšem měli bychom se tomu postavit čelem. Zeptejte se veterinářů, co nejhoršího představuje jejich profese a většina z nic odpoví stejně – utracení. Nejen proto, že je samotný moment tak smutný, ale proto, že 90% majitelů zvířat není s nimi v jejich poslední minutu. A oni se zoufale rozhlíží všude kolem a hledají je.

Jessi z Jacksonville položila tuto otázku svému veterináři a dostalo se jí stejné odpovědi. Poté sdílela na sociálních sítích tuto myšlenku: „Mám pouze jedno zvíře, je to černý kocour jménem Rick a je starý už dva a půl roku. Před rokem a půl jsem jej vzala k veterináři, protože téměř zemřel. Ten musel provést operaci, která obnášela riziko vzniku infekce po celý jeho život i přesto, že bude operace úspěšná.“

„Operace se povedla, ale od té doby má Rick 1 – 2 infekce do měsíce, takže jsme začali docházet na pravidelné prohlídky, abychom lépe řešili tyto stavy,“ pokračovala Jessi. Kvůli riziku blízké smrti Jessi došlo, že jednoho dne se bude muset se svým kamarádem rozloučit. „Ať už strávíme s našimi drahými zvířecími přáteli kratší nebo delší dobu, jsou s námi během všech našich vrcholů i pádů, vždy nadšeni, že nás vidí po příchodu domů. Vezměme tedy v úvahu, až přijde jejich čas a neopouštějme je ani v jejich poslední chvíli,“ svěřila se Jessi.

„Chtěla jsem jen sdílet tyto zkušenosti s cílem zvýšit povědomí o posledních momentech života našich domácích mazlíčků a jak je pro ně důležité, abychom byli s nimi, protože pokud ne, budou nás zoufale hledat“ dodala.

Prožili jste už takové smutné chvíle? Dokázali byste být s vaším miláčkem do posledního momentu jejich života? Sdílejte článek mezi svými přáteli, pokud se vám líbil.

Zdroj: boredpanda.com