Umírající muž měl jediné přání. Chtěl ještě naposledy vidět milovaného pejska

Pouto mezi člověkem a psem je výjimečné a především trvalé. Ti, co nikdy neměli psa, nemohou takový vztah pochopit. Je jiný než s člověkem, něčím jedinečný. Ačkoli se lidé dožívají déle než psi a často po svých domácích mazlíčcích pak teskní, děje se tak i v opačném případě. Tento příběh je o 57letém muži, jehož poslední přání na nemocničním lůžku bylo ještě jednou vidět svého pejska Yurta.

Nikoho jiného neměl

Posledním přáním 57letého pacienta ve velmi vážném stavu upoutaného na nemocniční lůžko bylo ještě jednou vidět svého psa Yurta. Muž strávil část svého života se psem v autě na parkovišti u obchodního domu. Zde ho záchranáři našli začátkem května v bezvědomí. Přestože byl velmi nemocný a sotva se dokázal postarat sám o sebe, Yurt byl zdravý, dobře živený a na první pohled bylo vidět, že je o něj dobře pečováno. Muž byl ihned převezen do nemocnice a Yurt poslán do psího útulku.

Muž už se z nemocnice nevrátil

Muž onemocněl rakovinou plic a nyní prožíval své poslední chvíle. Když zjistil, že už se z nemocnice nevrátí, jeho jediným a posledním přáním bylo ještě jednou se setkat se svým milovaným pejskem Yurtem. Vedení nemocnice rozhodlo, že pes může pacienta navštívit, i když se jedná o zcela výjimečnou situaci.

Když Yurt dorazil do nemocničního pokoje, zdálo se, jako kdyby byl jeho majitel v hlubokém spánku. Yurt vyskočil na postel a pracovník nemocnice vzal mužovo ruku a položil ji na Yurtovu hlavu, přičemž pohyb několikrát zopakoval, dokud se mužovy prsty nezačaly pohybovat.

Mezi mužem a psem panovalo silné pouto

Na první pohled bylo patrné, jak silné pouto mezi Yurtem a jeho majitelem panuje. Pacient měl obavy, co se s jeho milovaným čtyřnohým přítelem stane po jeho smrti, pracovníci nemocnice jej ujistili, že on něj bude dobře postaráno.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Reshareworthy.com