Postup, jak opravit zip z pohodlí domova a ušetřit peníze za výměnu

Všechny nás to jednou postihlo – chcete si zapnout zip u bundy nebo kabátu, ale technika jaksi přestane fungovat. Jezdec se zasekne nebo se uvolní jeden či více zoubků. Naštěstí ale existují chytré hlavičky, které dokáží přijít s nápadem pro řešení každé situace. I této. Vše má nějaké východisko, jen je potřeba vědět, jak správně na to. A od toho jsme tu tentokrát my, abychom vám představili další trik, jak si pomoci v nepříjemné situaci rozbitého zipu.

Problém hledejte v jezdci

Máte-li problém s tím, že se vám zip rozjíždí, chyba většinou bývá v jezdci, který se prostě za určitý čas opotřebuje a povolí. Nemusíte hned letět do galanterie a nechat si vyměnit celý zip. Přestože vás oprava asi nijak finančně nezruinuje, i tak vyhodíte zbytečně peníze. Pokud by byla výměna celého zipu nutná, pak je jasné, že si sami nepomůžete, nemáte-li krejčovské schopnosti, ale to je jiný případ. Ať už se vám rozbil zip u:

  • Kabelky
  • Batohu
  • Bundy
  • Kabátu
  • Cestovní tašky

Na vše, kde máte zip, můžete použít tento jednoduchý trik.

Kleště jsou vaším nejlepším přítelem

Ne každý si může dovolit odnést rozbitý zip do opravy. Potřebujete rychlou pomoc teď a tady, takže je dobré problém vyřešit prostřednictvím snadno dostupných nástrojů, které se zpravidla nacházejí v každé domácnosti. V tomto případě jediné, co budete potřebovat, jsou kleště nebo kombinačky, které vám pomohou vyvinout dostatečný tlak, abyste jezdec dostali na správné místo.

Za deset vteřin máte hotovo

Do jedné ruky uchopte jezdec a do druhé kleště. Jezdec po obou stranách mírně stiskněte pomocí kombinaček. Mačkejte vždy jen tu užší část a dávejte si pozor, abyste nevynaložili příliš velkou sílu, jinak hrozí, že tenký plíšek na jezdci praskne. Nyní zkuste zip opět zapnout. Jemně s ním přejíždějte nahoru a dolů, abyste se ujistili, že na všech místech funguje tak, jak má. Od této chvíle už nemusíte při každém problému se zipem spěchat do galanterie, můžete se pokusit problém vyřešit sami snadno a rychle.

Obrázky: Freepik