Žehlička ve spreji. Domácí přípravek, kterým “vyžehlíte” všechno oblečení

Prostředek, který vyžehlí oblečení i bez použití žehličky. To je sen snad každé ženy. Sice pro vás takové zařízení budoucnosti zatím nemáme, ale malý tip bychom vám přece jen rádi předali. Domácí sprej, který rychle odstraní nechtěné záhyby na oblečení, aniž byste jej museli žehlit. Jeho výroba je rychlá, snadná a finančně naprosto nenákladná.

Domácí sprej pro vyhlazení oděvu

Bez ohledu na to, jak pečlivě si vyžehlíte oblečení, nějaký čas strávený ve skříni oblečení vždy pomuchlá. S touto domácí směsí můžete oděv znovu vyhladit, aniž byste museli zapínat žehličku. Trik můžete použít dokonce i na ložní prádlo. Zde je návod, jak si jej snadno vyrobit.

Výroba domácího spreje na oblečení

V rozprašovací láhvi smíchejte 100 ml vody, 100 ml alkoholového octa nebo obyčejného alkoholu a 4 polévkové lžíce aviváže. Důkladně protřepejte, aby se všechny složky spojily, a následně nastříkejte na oblečení. Poté použijte kousek suchého ručníku, aby oblečení bylo hladší a zabránilo se kontaktu s přirozenou mastnotou na pokožce ruky. Už během pár minut bude váš oděv opět bez známek jakýchkoli vrásek. Trik je skvělý nejen pro ženy, které nemají čas s přežehlováním oblečení ze skříně, ale i pro muže, kteří zrovna této domácí práci příliš neholdují.

Obrázky: Freepik