Potní adenomy: Jak se zbavit kožních výrůstků bez chirurgického zákroku

Potní adenom je forma kožního nádoru, který není zhoubný ani jinak zdraví škodlivý. Je ale nevzhledný, a to tím více, že se obvykle objevuje na velice exponovaných místech, jako je oblast pod očima. Kliniky plastické chirurgie nabízejí odstranění těchto drobných kožních vad za pomoci kauterizace, což je ošetření rozpáleným nástrojem či elektrickým výbojem. Kromě toho, že tyto zákroky stojí spoustu peněz, nezaručují ani trvalé odstranění adenomů, které se později mohou vrátit, čímž se mnohonásobně zvyšují náklady na jejich odstranění. Kromě toho hrozí riziko vzniku jizev a navíc také infekce. Naštěstí existuje řada přírodních způsobů, jak se adenomů zbavit – a to levně, bez jizev a nenávratně.

Jablečný ocet

Octová kyselina pomalu rozpouští kožní výrůstky, které se tak postupně ztrácejí. Kromě toho obsažené antioxidanty v jablečném octě zlepšují stav pokožky a urychlují její hojení. Naneste ho trochu na vatový polštářek a problémová místa octem pravidelně každý den potírejte, dokud úplně nezmizí.

Citronová šťáva

Kyselina citronová funguje podobně jako ta v jablečném octu. Navíc obsahuje vitamin C, který způsobuje lepší vymizení adenomů a eliminuje pozůstatky ve formě jizviček či tmavých míst na pokožce.

Aloe vera

Gel z této zázračné rostliny funguje i na odstranění potních adenomů. Vlastně je to jeden z vůbec nejlepších přírodních léků na tyto kožní projevy. Pro použití stačí vyjmout gel z listu a přiložit ho na oblast s nádorky. Kromě toho, že brzy zmizí, vitamin E, který listy také obsahují, pomohou odstranit i vrásky pod očima.

Česnek

Tato pálivá potravina je jedním z nejlepších přírodních léčivých prostředků, kterými nás příroda obdařila a pomáhá i proti adenomům. Stačí rozdrtit stroužek česneku a připevnit ho k postiženým místům náplastí, a to nejlépe před spaním a nechat jej působit celou noc, aby měly enzymy dostatek času strukturu kožního výrůstku narušit.

Obrázky: Freepik