Potraviny, které byste pokud bojujete s akné, měli vyřadit z jídelníčku

Jak už to tak bývá, věci, které milujeme a pravidelně konzumujeme, nám zpravidla také nejvíce škodí. Nejhorší je, když mají negativní dopad na naše zdraví i vzhled. Abychom vypadali zdravě, je potřeba vyhnout se některým potravinám z následujícího seznamu. Popřípadě snížit jejich konzumaci na minimum, chcete-li mít krásnou pleť bez pupínků a suché kůže.

Alkohol

Pití alkoholu je jedna z nejhorších věcí, kterou můžete své pokožce udělat. Alkohol narušuje hormonální rovnováhu, což vede k rozvoji akné. Za druhé, oslabuje imunitní systém tím, že ničí prospěšné bakterie ve střevě. A v neposlední řadě, alkohol dehydratuje, takže naše pokožka rychleji stárne. Pokud se nemůžete alkoholu vyhnout, snažte se jej eliminovat pouze na chvíle, kdy se jdete bavit. Nezapomeňte k němu pít dostatek čisté vody.

Burizony

Zdánlivě zdravé jídlo se nakonec ukázalo jako škodlivé. Nadměrná konzumace burizonů vede ke vzniku vrásek a má negativní vliv na funkci mozku. Navíc větší množství vede také k nárůstu hmotnosti, protože zvyšuje hladinu cukru v krvi.

Sushi

Věděli jste, že tato pochoutka vede k rychlejšímu stárnutí a akné? Bohužel je to skutečně pravda. Oblíbený pokrm totiž obsahuje velké množství soli, která je jedním z hlavních nepřátel našeho zdraví a může vést k dehydratované a matné pokožce. K sushi byste z toho důvodu měli vždy pít dostatek čisté vody.

Mléčné výrobky

Pravidelná konzumace mléčných výrobků způsobí, že budete bojovat s akné po celý svůj život. Živočišná mléka totiž obsahují růstový hormon, který způsobuje, že mazové žlázy začnou nadměrně produkovat tuk a ucpou póry. Současně je na trhu spousta mlék nízké kvality. A k tomu všemu je potřeba zohlednit fakt, že 75% světové populace netoleruje laktózu, což je varovným signálem, že mléko není látkou určenou k lidské spotřebě.

Cereálie

I takové zdánlivě nevinné potraviny mohou být škodlivé. Vždy si pečlivě pročtěte složení. Některé cereálie totiž mohou obsahovat geneticky modifikované potraviny, jež mohou zvýšit rozvoj alergických reakcí, svědění a akné. Navíc spousta cereálií je plná cukru, o kterém je známo, že způsobuje rychlejší stárnutí pokožky.

Zpracované maso

Jedním z důvodů, proč se u vás projeví oteklý obličej, je konzumace zpracovaného masa. Je to především proto, že se při zpracovávání masa používá hodně soli, která vaše tělo donutí zadržovat přebytečnou vodu. Zároveň některé druhy mas obsahují dusitany, které poškozují kolagen a elastin ve vaší kůži a vy budete rychleji stárnout.

Džusy

Co je důležité vědět – šťávy a džusy obsahují stejné množství cukru jako jiné nealkoholické nápoje. A cukr, jak už víme, je velkým nepřítelem kolagenu, proto způsobuje stárnutí pokožky a vrásky. Ovocné šťávy také neobsahují žádnou nebo jen velmi málo vlákniny, což znamená, že se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu a zvyšuje hladinu cukru v krvi. Pokud si připravíte smoothie z ovoce a zeleniny, uděláte pro své zdraví mnohem více, než když si koupíte ovocný džus.

Obrázky: Pixabay