Účinné přírodní léky na hemoroidy vás zbaví trápení

Hemoroidy jsou přirozenou součástí konečníku. Většinou se o jejich přítomnosti dozvíme až ve chvíli, kdy začnou bolet nebo krvácet. I když je to velmi nepříjemné, jedná se o celkem snadno léčitelné obtíže, které vyžadují chirurgický zákrok jenom tehdy, když ostatní metody selžou, což se příliš často nestává. Existuje celá řada přírodních domácích léků, s nimiž si můžete s hemoroidy velmi snadno poradit i bez návštěvy lékaře. Tu ale neodkládejte v případě, že úleva dlouho nepřichází, anebo se potíže zhoršují.

Gel z listů Aloe

Rostlina Aloe Vera i její různé příbuzné varianty jsou velmi účinným léčivem prakticky čehokoliv, a tedy i hemoroidů. Gel tlumí záněty, snižuje bolestivost a podporuje hojení tkáně. Je proto pro tyto případy ideální volbou.

Semeno manga

Pokud máte rádi mango, ale velkou pecku vyhazujete, pak děláte chybu. Uvnitř pecky se nachází jádro se silnými protizánětlivými vlastnostmi, které mimo jiné pomáhají i proti hemoroidům. Chcete-li pecku použít, usušte ji a rozdrťte na prášek. Užívejte dvakrát denně 2 gramy se lžičkou medu.

Semena koriandru

Koriandr je po staletí známý svou prospěšností při léčbě hemoroidů a souvisejících obtíží. Semena přes noc namočte do vody a druhý den je vypijte. Tento nápoj snadno sníží dráždivé příznaky, jako je krvácení, pálení i svědění. Kromě toho protizánětlivé látky a antioxidanty v koriandru pomáhají i vašemu žaludku.

Myrta, bílý dub a černý bez

Dílo hodné profesionálních bylinářek je mast připravená z listů myrty, černého bezu a bílého dubu, která vám pomůže od bolestí a podráždění způsobených hemoroidy. Mast má protizánětlivé účinky, zmírňuje bolest a při léčení postiženou oblast znecitliví.

Banán

Banány obsahují draslík, což je jeden z nejdůležitějších minerálů, které naše tělo potřebuje. Hodí se i pro boj s hemoroidy. Stačí připravit kaši z banánů svařených s trochou mléka, kterou po zchlazení naneste na postiženou oblast. Snižuje pocity pálení a snižuje tlak v rektálních cévách. Kromě toho také zmenšuje bobtnající tkáně v těle.

Obrázky: Pixabay