Potraviny, které přirozeně vyčistí vaše tepny a ochrání vás před infarktem

Ucpané tepny nejsou něco, po čem bychom toužili. Brání normálnímu průtoku krve, zvyšují tlak a tím i riziko selhání cévních stěn a také blokace průtoku krve do mozku, srdce, plic a dalších důležitých tělesných částí. Tepny se ucpávají zejména v důsledku nevhodného stravování spojeného s nedostatečným fyzickým pohybem. Naštěstí ale existuje řada způsobů, jak své krevní řečiště bez velkých obtíží svépomocí vyčistit. A asi tušíte, že klíčem k tomu budou správné druhy potravin.

Brusinky

Látky v červených bobulkách odbourávají špatný cholesterol, který se usazuje na vnitřní straně cév a jsou v této disciplíně opravdu schopné! Jejich pravidelná konzumace dokáže snížit riziko infarktu až o 40 procent.

Granátové jablko

Jeho semena jsou bohaté na fytochemikálie, které zlepšují krevní oběh a zvyšují produkci oxidu dusnatého, který pomáhá rozšiřovat cévy. Kromě toho zlepšuje schopnost detoxikace organizmu, takže vám jej pomůže docela dobře vyčistit.

Losos

Zdravotní přínosy pravidelné konzumace lososího masa jsou uváděny už dlouhá léta. Obsahuje celou řadu cenných mastných kyselin, které pomáhají odbourávat špatný cholesterol, předcházejí vysokým hladinám triglyceridů a kromě toho také tlumí záněty.

Chřest

Tahle u nás dosud ne úplně doceněná zelenina je účinná pro tlumení zánětů, snižování hladiny cholesterolu a uvolnění krevních cév.

Pomerančový džus

Ta prostá a dostupná potravina, jako je stoprocentní pomerančový džus, pomáhá snižovat krevní tlak, podporuje zdraví cévních tkání a brání ucpávání tepen. Je totiž velmi bohatý na antioxidanty, minerály a vitaminy.

Olivový olej

Extra panenský olivový olej lisovaný za studena je jednou z nejzdravějších potravin na světě. Dodává tělu zdravé tuky a při pravidelné konzumaci snižuje riziko infarktu a mrtvice dokonce ještě více než brusinky – o celých 41 procent!

Avokádo

Další z nejzdravějších tučných potravin, které můžete do svého jídelníčku zařadit. Likviduje špatný cholesterol, podporuje zdraví cév a navíc prospívá vlasům a pokožce.

Obrázky: Pixabay