Zdravé tipy, jak udržet srdce v kondici. Trénujte srdeční sval, i když se mu daří dobře

Pokud nás nic nebolí, máme tendenci na naše zdraví zapomínat a domnívat se, že pro něj nemusíme nic udělat. To ale není tak úplně dobře. Vždy bychom měli myslet na prevenci, zvláště u důležitých orgánů, jako je například srdce.

Proč je péče o srdce tak důležitá

Srdce i všechny další naše orgány ovlivňují spoustu věcí v našem těle. Jeho svalovou tkáň je třeba pravidelně trénovat. Také bychom měli dohlížet na to, abychom se zbytečně nestresovali, jelikož srdce je spojeno s nervovým systémem a pod velkým stresem je velice negativně ovlivněno. V rámci těchto informací přicházíme s účinnými tipy, jak se o své srdce starat, abyste zůstalo co nejdéle zdravé.

Vytvořte si tréninkový plán

Zařaďte do své rutiny kardio tréninky po 45 minutách 4 – 5krát týdně. Běh, rychlá chůze, plavání, jízda na kole, ale i práce na zahradě nebo tanec, to všechno jsou formy pohybu, které jsou skvělým cvičením pro vaše srdce.

Přejděte na středomořské jídlo

Zařaďte do svého jídelníčku více zeleniny a ovoce, jezte hodně ryb, kuřecího masa, luštěnin, semínek a ořechů. Pravidelně používejte k vaření olivový olej a každý týden si dejte červené maso.

Dopřejte si dostatek spánku

Příliš málo nebo příliš hodně spánku zvyšuje riziko infarktu. Kvalitní spánek 7 – 8 hodin denně, během něhož klesne srdeční frekvence i krevní tlak, je nezbytný pro udržení zdraví vašeho srdce. Než půjdete spát, snažte se vyhnout sledování televize, raději si vezměte do ruky knihu.

Meditujte

Mnoho lidí si myslí, že je meditace k ničemu a považuje ji za směšnou. To je ale omyl. Meditace má fantastické účinky na zdraví vašeho srdce. Zpomaluje totiž srdeční rytmus a dokonce snižuje hladinu cukru v krvi.

Starejte se o své zuby

Ačkoli to může znít trochu zvláštně, faktem je, že špatná ústní hygiena a nemocné dásně úzce souvisejí se srdečními chorobami.

Obrázky: Freepik