Jak si bez léků odblokovat ucpaný nos a opět se volně nadechnout

Skutečný podzim přichází a s ním i období nachlazení, chřipky a ucpaného nosu. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte chránit, nastává sezóna, která může mít na vaše zdraví negativní vliv a dostat i vás. Asi se shodneme všichni, že nejhorším příznakem nachlazení je plný nos, který nám neumožňuje volně dýchat. Existují však dvě důmyslná cvičení, která vám pomohou už za pár vteřin.

Akupresura

Akupresura vám pomůže vyčistit nosní dírky tak, že nejdříve přitlačíte špičku jazyka na horní patro a po jedné vteřin ji uvolníte. Ihned si pak stiskněte koneček ukazováčku a prostředníček přitlačte mezi obočí. Za vteřinu uvolněte. Opakujte cvičení po dobu nejméně 20 sekund několikrát za sebou. Tato metoda vyčistí vaše zablokované nosní cesty.

Zadržování dechu

Když zadržíte dech, váš mozek si bude myslet, že se vám nedostává potřebné množství vzduchu, aktivuje se tak instinkt přežití a dýchací cesty se stanou volnějšími. Zakloňte hlavu dozadu, chytněte si nos a zadržte dech na tak dlouho, jak jen dokážete. Jakmile se začnete cítit nepříjemně, zhluboka se nadechněte.

Obrázky: Freepik