Použijte sílu přírody. Chytré způsoby, jak využít sílu citrónu v domácnosti

Citróny mají překvapivě silnou čisticí sílu. Kyselina citrónová mění šťávu na čisticí prostředek, který efektivně odstraňuje různé druhy skvrn. Až tedy příště budete muset umýt sprchové dveře nebo prkénko na krájení, nekupujte předražené mycí prostředky, ale vyberte si obyčejný citrón. Zde je pár způsobů, jak nám může citrón pomoci uklidit celý dům.

Prkénko na krájení

Jelikož se jedná o místo, kde obvykle připravujete jídlo, pravděpodobně budete chtít vyčistit tuto pracovní desku tím nejpřirozenějším způsobem. Rozkrojte citrón na dvě poloviny a vytlačte šťávu na prkénko. Jednu polovinu citrónu nastrouhejte, nechte na povrchu asi 20 minut působit a poté setřete. Kyselina citrónová bude reagovat na skvrny a zanechá prostor čistý.

Struhadlo

Freepik

Struhadlo je obtížné umýt pomocí houbičky na nádobí. Jakmile jej tedy použijete, nastrouhejte na něm polovinu citrónu a opláchněte. Citrón odstraní zbytky lepkavého jídla a zanechá svěží vůni.

Bílé prádlo

Vložte prádlo do velkého hrnce s vroucí vodou společně s několika plátky citrónu. Nechte pár minut a poté vyperte obvyklým způsobem.

Mastnota

Smíchejte 2 šálky vody, 2 lžíce čerstvé citrónové šťávy, 1/2 lžičky kastilského mýdla a 1 lžíci jedlé sody. Nalijte do rozprašovače a aplikujte na mastné skvrny nebo mastnotu na nádobí. Citrón bude působit jako dezinfekce a jedlá soda jako jemné brusivo. Nepoužívejte na dřevo.

Vana

Freepik

Smíchejte stejné množství jedlé sody a tatarky a přidejte trochu citrónové šťávy. Směs rozetřete po povrchu vany a nechte působit 30 minut. Poté opláchněte.

Plastové nádoby na jídlo

Pokud používáte plastové nádoby pro skladování potravin, jistě na nich jídlo po čase zanechalo stopy. Nechte citrón dělat svou práci. Do krabiček vymačkejte citrónovou šťávu a rozetřete. Nechte uschnout na slunci a poté umyjte běžným způsobem v myčce na nádobí nebo ručně ve dřezu.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Enallaktikidrasi.com